Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ukraina: Program i portret Janukowycza do szkół

0
Podziel się

Program prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza wraz z jego portretem trafi do
szkół w obwodzie dniepropietrowskim na wschodzie kraju - zaalarmowały w środę ukraińskie media.

bEjayqBh

Program prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza wraz z jego portretem trafi do szkół w obwodzie dniepropietrowskim na wschodzie kraju - zaalarmowały w środę ukraińskie media.

Zgodnie z postanowieniem obwodowych władz oświatowych informacje o działalności prezydenta zostaną umieszczone na specjalnych tablicach, które mają stanąć w szkołach na stałe.

Tablice te opatrzone będą hasłem Janukowycza z jego kampanii wyborczej "Ukraina dla ludzi" - czytamy w rozporządzeniu kuratorium obwodowego, rozesłanym szkołom jeszcze w lipcu.

bEjayqBj

W dokumencie tym wiceszef kuratorium Leonid Olefin wytłumaczył, że tablice są potrzebne ze względu na "konieczność podwyższenia stopnia informacji politycznej w społeczeństwie".

"Jednym z głównych kierunków działalności oświatowej jest edukacja społeczności uczniowskiej i rodziców" - czytamy.

Prócz programu Janukowycza i jego portretu na szkolnych tablicach mają być umieszczane analizy "socjalno-politycznych problemów rozwoju społeczeństwa ukraińskiego", a także prezentowane "główne kierunki działalności prezydenta, rządu i dniepropietrowskiej administracji obwodowej".

We wtorek, w przemówieniu z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy, Janukowycz opowiedział się za rozszerzeniem kompetencji swego urzędu, co pozwoliłoby na szybsze reformy w kraju.

bEjayqBp

Szef państwa chciałby, aby Ukraina, w której obowiązuje dziś system parlamentarno-prezydencki, stała się państwem o systemie prezydencko-parlamenarnym, jakim była za czasów prezydenta Leonida Kuczmy.

Była premier Julia Tymoszenko, dziś w opozycji wobec Janukowycza, nazwała go w odpowiedzi tyranem i dyktatorem, który dąży do przejęcia pełni władzy w kraju.

Jarosław Junko (PAP)

jjk/ mc/

bEjayqBK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)