Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ukraina: Sondaż: Janukowycz wyprzedza Kliczkę zaledwie o 1 pkt proc.

0
Podziel się:

Jeśliby wybory prezydenckie na Ukrainie odbyły się w połowie
listopada, a b. premier Ukrainy nie znajdowała się na liście kandydatów, to na prezydenta Wiktora
Janukowycza głosowałoby 17 proc., a na szefa opozycyjnego Udaru Witalija Kliczkę - 16 proc.
wyborców.

bEEDQeAB

Jeśliby wybory prezydenckie na Ukrainie odbyły się w połowie listopada, a b. premier Ukrainy nie znajdowała się na liście kandydatów, to na prezydenta Wiktora Janukowycza głosowałoby 17 proc., a na szefa opozycyjnego Udaru Witalija Kliczkę - 16 proc. wyborców.

Dane sondażu przeprowadzonego w listopadzie przez Kijowski Międzynarodowy Instytut Socjologii (KMIS) zaprezentowała w czwartek agencja Interfax Ukraina.

Na Arsenija Jaceniuka - szefa klubu parlamentarnego partii Batkiwszczyna znajdującej się w więzieniu b. premier Julii Tymoszenko - byłoby gotowych głosować 8 proc. Ukraińców, na szefa Komunistycznej Partii Ukrainy Petra Symonenkę - 6 proc., a na szefa nacjonalistycznej partii Swoboda Ołeha Tiahnyboka oddałoby głos 4 proc. ankietowanych.

bEEDQeAD

KMIS prowadził badanie w dniach 9-20 listopada. Przepytał reprezentatywną grupę 2011 respondentów w wieku od 18 roku życia we wszystkich regionach Ukrainy.

Wybory prezydenckie na Ukrainie odbędą się w roku 2015. O chęci kandydowania w nich lider ukraińskiej opozycyjnej partii Udar, znany bokser Witalij Kliczko, poinformował w październiku.(PAP)

mmp/ ro/

int. arch.

bEEDQeBe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)