Notowania

ukraina
18.09.2009 15:01

Ukraina: Zakaz wjazdu dla operatora rosyjskiej telewizji

Ukraińskie władze zakazały wjazdu na terytorium swego państwa operatorowi rosyjskiej telewizji "Rossija" Igorowi Biełokopytowowi - podała w piątek straż graniczna Ukrainy.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Ukraińskie władze zakazały wjazdu na terytorium swego państwa operatorowi rosyjskiej telewizji "Rossija" Igorowi Biełokopytowowi - podała w piątek straż graniczna Ukrainy. *

Według agencji Interfax-Ukraina operator był jednym z twórców filmu "Swój-obcy", który opowiada o udziale Ukraińców w ubiegłorocznym konflikcie rosyjsko-gruzińskim i ich zaangażowaniu po stronie Gruzji.

Biełokopytow przyleciał na podkijowskie lotnisko w Boryspolu w piątek rano. Przy odprawie paszportowej usłyszał, że ma zakaz wjazdu na Ukrainę.

Jak relacjonował w rosyjskich mediach, został zatrzymany, przesłuchany i obszukany przez ukraińskich funkcjonariuszy granicznych. "Powiedziano mi, że za kłamliwą informacyjną propagandę przeciwko Ukrainie mam zakaz wjazdu do tego kraju na pięć lat" - mówił Biełokopytow.

Straż graniczna Ukrainy odrzuciła te oskarżenia.

"Ekipa zdjęciowa nie została zatrzymana, nikt nikogo nie obszukiwał. Po prostu jeden z nich (członków ekipy) nie został wpuszczony na terytorium Ukrainy z powodu zakazu wjazdu" - oświadczono w biurze prasowym ukraińskiej straży granicznej. (PAP)

jjk/ kar/

Tagi: ukraina, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz