Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ukraiński producent gazu osiągnął historyczny rekord wydobycia

0
Podziel się

Jeden z największych ukraińskich producentów gazu Czernomornieftiegaz
osiągnął historyczny rekord dziennego wydobycia na szelfie Morza Czarnego i Azowskiego - podała
ukraińska agencja informacyjna UNIAN-Gospodarka.

bEqHIbvV

Jeden z największych ukraińskich producentów gazu Czernomornieftiegaz osiągnął historyczny rekord dziennego wydobycia na szelfie Morza Czarnego i Azowskiego - podała ukraińska agencja informacyjna UNIAN-Gospodarka.

Spółka Czernomornieftiegaz z Półwyspu Krymskiego poinformowała o osiągnięciu historycznego rekordu wydobycia ze złóż zlokalizowanych na Morzu Czarnym i Azowskim. Przedsiębiorstwo podało, że rekordowy wynik wyniósł 4,97 mln m sześć. na dobę. Planuje się, że tegoroczne wydobycie ukraińskiej spółki wyniesie 1,65 mld m sześć.

Czernomornieftiegaz zaznacza też, że w ciągu dziewięciu miesięcy br. wydobycie gazu wzrosło o 37,6 proc. do 1,16 mld m sześć. w porównaniu do tego samego okresu 2012 roku.

bEqHIbvX

UNIAN przypomina, że w 2013 roku Ukraina planuje zająć pozycję lidera wśród krajów wydobywających gaz w basenie Morza Czarnego, zwiększając wydobycie na szelfie czarnomorskim i azowskim o 25 proc. do 5 mln m sześć. na dobę.

W 2012 roku Czernomornieftiegaz wydobył z morskich złóż szelfowych 1,174 mld m sześć. gazu, co stanowi 11,2 proc. wzrost w porównaniu do 2011 roku. Przedsiębiorstwo wchodzi w skład państwowego koncernu NAK Naftogaz Ukrainy i specjalizuje się w poszukiwaniu i wydobyciu ropy i gazu w akwenie Morza Czarnego i Azowskiego. (PAP)

iri/ drag/

bEqHIbwy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)