Notowania

lotnisko
04.08.2010 19:31

ULC zezwolił na założenie lotniska w Bagiczu k. Kołobrzegu

# dochodzi wypowiedź inwestora #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi wypowiedź inwestora #

04.08. Warszawa (PAP) - Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego Grzegorz Kruszyński wydał zezwolenie na założenie lotniska w Bagiczu w pobliżu Kołobrzegu. Mogłyby na nim lądować samoloty turystyczne i biznesowe.

Jak poinformował w środę w komunikacie ULC, lotnisko będzie posiadało drogę startową o sztucznej nawierzchni i będzie lotniskiem z "nieprzyrządowym" podejściem do lądowania. Na takich lotniskach nawigacja prowadzona jest na podstawie wzrokowego rozpoznania charakterystycznych obiektów na ziemi - wyjaśnia Urząd.

Rzeczniczka Urzędu Katarzyna Krasnodębska powiedziała w środę PAP, że ULC nie może ujawnić nazwy inwestora. "Może to zrobić tylko sam inwestor; jest to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, mającą swoją siedzibę w Ustroniu Morskim" - powiedziała.

Pytana, kiedy powstanie lotnisko, odparła: "wszystko zależy od inwestora - czy będzie zdeterminowany i jakie ma zasoby". "Skoro jednak spółka złożyła wniosek, to widocznie zależy jej na czasie" - zauważyła.

ULC przypomina, że eksploatację nowego portu można rozpocząć po wpisaniu go do rejestru lotnisk. Wpis taki następuje na wniosek inwestora, po sprawdzeniu przez ULC, czy lotnisko odpowiada wymogom technicznym, eksploatacyjnym i warunkom określonym w zezwoleniu na założenie takiego obiektu.

Jak ustaliła PAP, zezwolenie ULC na założenie lotniska otrzymała spółka Baltic Center Polska. Prezes firmy Małgorzata Parzychowska-Czarnota potwierdziła w środę otrzymanie takiej decyzji.

Prezes powiedziała PAP, że obiekt, jaki spółka zamierza uruchomić w Bagiczu, będzie miał charakter lotniska niepublicznego i będzie obsługiwał loty biznesowe oraz turystyczne.

Parzychowska-Czarnota dodała, że spółka chciałaby zarejestrować lotnisko w Bagiczu jeszcze w tym roku.

Lotnisko ma powstać na obiekcie wybudowanym przed II wojną światową przez Niemców, a w latach 1945-92 użytkowanym przez Armię Radziecką. Obecnie jest to miejsce startów i lądowań, którego użytkownikiem jest Aeroklub Bałtycki.(PAP)

jzi/ sibi/ mki/ bk/

Tagi: lotnisko, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz