Notowania

wojna w libii
30.08.2011 15:31

Ultimatum dla sił Kadafiego. Muszą złożyć broń do soboty

Jeżeli w określonym terminie nie złożą broni, siły powstańcze ruszą do ataku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Narodowa Rada Libijska dała oddziałom Muammara Kadafiego w Syrcie i innych kontrolowanych przez nie miastach czas do soboty na złożenie broni - podała agencja Reuters. W przeciwnym razie siły powstańcze ruszą do ataku.

Przewodniczący NRL Mustafa Dżalil przyznał, że powstańcy prowadzą negocjacje z władzami miast, głównie Syrty, by siły Kadafiego poddały się bez walki.

_ - Ta szansa zniknie pod koniec święta Eid al-Fitr _ - powiedział Dżalil na konferencji prasowej w Bengazi. _ - Jeśli nie zostanie znalezione pokojowe rozwiązanie, w sobotę podejmiemy wojskową decyzję w tej sprawie _ - dodał Dżalil. _ - Nie możemy już dłużej czekać _ - powiedział szef NRL, wyrażając nadzieję, że nie będzie konieczne użycie siły.

Dżalil wyjaśnił, że ultimatum dotyczy rodzinnego miasta Kadafiego, Syrty, która jest ostatnim bastionem pułkownika na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Miasto leży ok. 360 km na wschód od Trypolisu. Do soboty czas na złożenie broni mają także oddziały obalonego dyktatora znajdujące się w Bani Walid, na południowy wschód od stolicy, oraz te stacjonujące na południu kraju.

Rebelianci w pobliżu Syrty (AP):

&

Dżalil, który spotkał się w poniedziałek w Katarze z przedstawicielami NATO, poinformował też, że w Libii nie są potrzebne międzynarodowe siły pokojowe. _ - Podczas wczorajszego spotkania z przedstawicielami Sojuszu, postanowiliśmy, że nie potrzebujemy żadnych sił do utrzymywania bezpieczeństwa. Stawiamy na naszą młodzież i jesteśmy przekonani, że to się opłaci _ - powiedział przewodniczący NRL.

Czytaj najnowsze doniesienia z Libii w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/242/t80882.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dzieci;kaddafiego;ekstrawaganckie;i;dysfunkcyjne,82,0,899922.html) Córka Kaddafiego "afrykańską Claudią Shiffer" Libijski dyktator ma siedmiu biologicznych synów i córkę.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/152/t155544.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tusk;zapowiada;pomoc;dla;libii,69,0,899909.html) Nie będziemy gorsi, też pomożemy Libii Ogłosi to oficjalnie 1 września, na szczycie w Paryżu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/73/t97097.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/amerykanie;krytycznie;o;europejskich;wojskach;w;libii,152,0,899736.html) Krytyka Europy w Ameryce. "Zostają w tyle" Interwencja w Libii ujawniła poważne problemy w NATO, a zdolności europejskich wojsk były dalece niewystarczające nawet podczas tak ograniczonych walk - ocenia _ New York Times _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/148/t155540.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/libia;syn;kaddafiego;zginal;w;walkach,124,0,899452.html) Kaddafi wyleciał w powietrze? Przez NATO Według libijskich powstańców syn dyktatora zginął w pobliżu Trypolisu.
Tagi: wojna w libii, libia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz