Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Umowa na rozbudowę terminalu na lotnisku w Gdańsku

0
Podziel się

W połowie 2015 r. zakończy się rozbudowa drugiego terminalu na gdańskim
lotnisku, obiekt zostanie powiększony o jedną trzecią. Kontrakt w tej sprawie między Portem
Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy a spółką NDI podpisano we wtorek w Gdańsku.

bErYZVGZ

W połowie 2015 r. zakończy się rozbudowa drugiego terminalu na gdańskim lotnisku, obiekt zostanie powiększony o jedną trzecią. Kontrakt w tej sprawie między Portem Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy a spółką NDI podpisano we wtorek w Gdańsku.

Sopocka spółka wygrała przetarg na wykonanie rozbudowy terminalu T2. O wyborze wykonawcy decydowała najniższa cena. Do przetargu zgłosiły się cztery firmy.

Prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy Tomasz Kloskowski poinformował PAP, że prace przy modernizacji terminalu potrwają 18 miesięcy. Inwestycja ma być gotowa w czerwcu 2015 r. Jej koszt wyniesie 87 mln zł netto.

bErYZVHb

W rozbudowanym drugim terminalu znajdzie się m.in. część przylotowa (funkcjonująca obecnie w starym terminalu - PAP) oraz łącznik z przystankiem powstającej obecnie Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

Dzięki tej inwestycji, oddany do użytku wiosną 2012 roku w związku z organizacją mistrzostw Europy w piłce nożnej terminal T2 zostanie powiększony o około 30 procent.

W ubiegłym roku w gdańskim porcie lotniczym zakończyła się realizacja inwestycji o wartości prawie 400 mln zł. Oprócz oddanego do użytku nowego terminalu zbudowano też m.in. drogę kołowania, płytę postojową i stanowiska do odladzania. Po rozbudowie lotnisko może obsłużyć rocznie pięć milionów pasażerów, czyli dwa razy więcej niż wcześniej.

W 2012 roku z gdańskiego lotniska skorzystało 2 mln 906 tys. pasażerów, tj. o 18 proc. więcej niż w roku 2011 roku. Pod względem liczby podróżnych w ub.r. gdańskie lotnisko zajęło trzecie miejsce w kraju, po Warszawie i Krakowie.(PAP)

bErYZVHh

rop/ je/

bErYZVHC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)