Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

UNICEF alarmuje. Na Filipinach ucierpiało już 4 mln dzieci

0
Podziel się

Organizacja uruchomiła akcję pomocy i apeluje o pilne wsparcie.

UNICEF alarmuje. Na Filipinach ucierpiało już 4 mln dzieci
(Rex Features/EastNews)
bErmJXeJ

2/7 fot: PAP/EPAFilipiny nawiedził potężny tajfun. Władze potwierdziły śmierć około 1,7 tys. osób, ale mówi się nawet o ponad 10 tys. ofiar. Na miejsce zaczyna docierać pomoc, ale wysiłki organizacji pomocowych może znacznie utrudnić zbliżająca się burza tropikalna.

UNICEF jest na miejscu i niesie pomoc od początku kryzysu. Wszystkie działania organizacji koncentrują się teraz na ratowaniu życia i zdrowia dzieci. Na miejsce skierowano już transporty z żywnością terapeutyczną, zestawy sanitarne, czystą wodę oraz środki higieny osobistej.

Polski oddział organizacji uruchomił zbiórkę publiczną na rzecz ofiar katastrofy. Wpłaty na pomoc humanitarną dla ofiar tajfunu Haiyan można dokonywać poprzez stronę internetową www.unicef.pl oraz wpłacając darowiznę bezpośrednio na numer konta akcji: 28 1020 1026 0000 1902 0203 5434.

bErmJXeL

Zniszczenia po przejściu tajfunu nad Filipinami. 10 000 ofiar

  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif align=absmiddle ) ] zobacz całą galerię(http://manager.money.pl/galerie/zniszczenia-po-przejsciu-tajfunu-nad-filipinami-10-000-ofiar-g644201.html)

- _ Pracujemy bez przerwy, aby ratować życie ofiar tajfunu Haiyan. W takiej sytuacji musimy działać natychmiast, bo liczy się każda minuta. Leki, żywność, czysta woda, zestawy sanitarne - tego właśnie potrzebują mieszkańcy Filipin. Prosimy wszystkich o pomoc. Dzięki Państwa darowiznom możemy od razu pomagać potrzebującym dzieciom _ - apeluje dyrektor generalny UNICEF Polska Marek Krupiński.

Biuro UNICEF w Polsce monitoruje na bieżąco sytuację na Filipinach i jest w stałym kontakcie z władzami UNICEF w Nowym Jorku i Genewie.

bErmJXeR

Czytaj więcej w Money.pl

bErmJXfm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)