Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Unijne spotkania w czasie polskiej prezydencji we wrocławskiej Hali Stulecia

0
Podziel się:

Wrocławska Hala Stulecia przeszła wstępną
kwalifikację międzyresortowej komisji jako obiekt, w którym
odbywać się mogą spotkania w czasie polskiego przewodnictwa w Unii
Europejskiej - dowiedziała się PAP od wrocławskich urzędników
miejskich.

Wrocławska Hala Stulecia przeszła wstępną kwalifikację międzyresortowej komisji jako obiekt, w którym odbywać się mogą spotkania w czasie polskiego przewodnictwa w Unii Europejskiej - dowiedziała się PAP od wrocławskich urzędników miejskich.

Półroczna prezydencja Polski przypada na drugą połowę 2011 roku. Decyzja w sprawie wyboru miejsc najlepiej nadających się na unijne spotkania ma zapaść jednak już w tym miesiącu.

Międzyresortowa komisja oceniająca wstępnie wybrane obiekty, która zakończyła prace pod koniec kwietnia, rozpatrywała również kandydatury Międzynarodowego Centrum Konferencyjnego w Krzyżowej oraz Zamku Książ. Zdecydowano, że spośród tych trzech obiektów Hala Stulecia najlepiej nadaje się do ewentualnego prowadzenia spotkań związanych z polskim przewodnictwem w UE.

Czynnikiem, który przeważył na rzecz Hali Stulecia, jest jej lokalizacja. Rozbudowa wrocławskiego lotniska i inne projektu infrastrukturalne, które zostaną zrealizowane we Wrocławiu do 2011 roku, mają uczynić Wrocław atrakcyjnym miejscem pod względem komunikacyjnym.

Hala Stulecia zapewnia również dostateczną powierzchnię konferencyjną. Obecnie powstaje tam Regionalne Centrum Turystyki Biznesowej, które będzie zdolne pomieścić ok. 2 tys. uczestników różnego rodzaju konferencji i spotkań naukowo-biznesowych. Z kolei w samym Wrocławiu do 2011 roku powstanie baza hotelowa, zdolna przyjąć unijnych gości.

Hala Stulecia znajduje się we wrocławskim Parku Szczytnickim. Została zbudowana w latach 1911-1913 według projektu Maksa Berga, w stylu wczesnomodernistycznym. W 2006 r. została uznana za obiekt światowego dziedzictwa UNESCO. Wpisana do rejestru zabytków w 1962 r. oraz ponownie w 1977 r., wraz z zespołem architektonicznym obejmującym m.in. Pawilon Czterech Kopuł, Pergolę i Iglicę.

Z kolei Międzynarodowe Centrum Konferencyjne w Krzyżowej (Dolnośląskie) znajduje się na terenie byłego majątku rodziny von Moltke. Atrakcją Krzyżowej jest odrestaurowany XVIII-wieczny Pałac, w którym znajdują się sale wystawowe, szkoleniowe i biblioteka. W Międzynarodowym Centrum Konferencyjnym znajduje się 16 sal szkoleniowych z nowoczesnym wyposażeniem. Największa sala konferencyjna - na 350 osób - wyposażona jest w nagłośnienie oraz sprzęt do tłumaczeń symultanicznych.

Zamek Książ, usytuowany w okolicach Wałbrzycha (Dolnośląskie), został wybudowany w latach 1288-1292 przez księcia świdnicko- jaworskiego Bolka I Surowego. Wielokrotnie przebudowywany stanowi jeden z najbardziej atrakcyjnych zabytków na Dolnym Śląsku.

W Zamku znajdują się sale konferencyjne mieszczące - w zależności od potrzeb - od 20 do 300 osób oraz baza noclegowa dla 150 gości. Organizowanych jest tam wiele imprez, od wystaw po konferencje naukowo-biznesowe. W okolicach Zamku Książ znajduje się także stadnina koni.

W wyniku prac międzyresortowej komisji oceniającej wstępnie wybrane obiekty, powstaje raport, zawierający rekomendacje dotyczące wizytowanych obiektów w regionach. Trafi on do pełnomocnika rządu do spraw przygotowania organów administracji rządowej do sprawowania przez RP przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej, szefa UKIE Mikołaja Dowgielewicza.

Ostateczną decyzję w sprawie wyboru miejsc najlepiej nadających się na unijne spotkania rząd ma podjąć pod koniec maja. (PAP)

umw/ bba/ par/ bk/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)