Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

UOKiK: Cyfrowy Polsat może przejąć mPunkt Holdings

0
Podziel się:

Cyfrowy Polsat może przejąć mPunkt Holdings, UniCredit spółkę CECH, a
Samsung Electronics część mienia Amiki - zdecydował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

*Cyfrowy Polsat może przejąć mPunkt Holdings, UniCredit spółkę CECH, a Samsung Electronics część mienia Amiki - zdecydował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. *

UOKiK poinformował, że transakcje te nie naruszą konkurencji na polskim rynku.

Cyfrowy Polsat jest właścicielem satelitarnej platformy cyfrowej. Jest również wirtualnym operatorem sieci telefonii komórkowej (wirtualni operatorzy świadczą usługi, wykorzystując sieć innego operatora). Przejmowany mPunkt Holdings jest właścicielem spółki mPunkt, która zajmuje się sprzedażą usług telefonii komórkowej, telefonów i akcesoriów do nich. Celem transakcji jest zwiększenie sieci dystrybucyjnej Cyfrowego Polsatu oraz liczby odbiorców korzystających z telefonii komórkowej.

UniCredit to jeden z największych banków prywatnych w Niemczech. Należy do międzynarodowej grupy bankowej i finansowej UniCredit Group. W Polsce działa 29 spółek zależnych grupy, m.in. w bankowości i zarządzaniu funduszami emerytalnymi. Przejmowany CECH (ang. Central European Confectionery Holdings) jest grupą holdingową. W Polsce posiada 66 proc. akcji spółki Mieszko, produkującej m.in. czekoladę i wyroby cukiernicze.

Amica i Samsung Electronics zajmują się m.in. produkcją sprzętu AGD. Transakcja polegać będzie na zakupie przez Samsung Electronics zakładów produkcyjnych lodówek i pralek.

UOKiK poinformował również o dwóch decyzjach zezwalających na przejęcie spółki Izolacja đ- Matizol, która jest producentem wyrobów z papy. Pierwsza z nich dotyczy spółki Atlas - producenta farb, lakierów, klejów oraz wyrobów budowlanych z gipsu. Przejąć Izolację-Matizol może również Selena FM - spółka holdingowa zarządzająca firmami z Polski i zagranicy, które działają na rynku produkcji i sprzedaży wyrobów chemii budowlanej. Obie transakcje nie będą miały negatywnego wpływu na konkurencję, a czy i która z nich dojdzie do skutku, zależeć będzie od ustaleń między stronami.

Urząd zgodził się też na przejęcie przez Bowim spółki Passat Stal. Firmy prowadzą działalność na rynku wyrobów hutniczych, m.in. dystrybucji blach i kształtowników.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego w sytuacji, gdy biorą w niej udział firmy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce. (PAP)

luo/ je/ jra/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)