Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

UP poparła w wyborach prezydenckich Napieralskiego

0
Podziel się

Unia Pracy poparła w sobotę w wyborach prezydenckich kandydata SLD
Grzegorza Napieralskiego. Delegaci obradujący na XIV kongresie wybrali także nowe władze
ugrupowania. Szefem UP został ponownie Waldemar Witkowski.

bEgDxXpN

Unia Pracy poparła w sobotę w wyborach prezydenckich kandydata SLD Grzegorza Napieralskiego. Delegaci obradujący na XIV kongresie wybrali także nowe władze ugrupowania. Szefem UP został ponownie Waldemar Witkowski.

Napieralski, który był gościem kongresu, mówił, że "łatwo być w partii politycznej, która ma dobre notowania, łatwo być w formacjach politycznych, które idą po władzę, ale największy sprawdzian dla działacza (...) jest wtedy, gdy pozostaje się przy swoim logo, jest się ze swoją partią, gdy czasy są gorsze".

Napieralski podkreślił, że Sojusz będzie współpracował z Unią Pracy za rzecz odbudowania Lewicy. Mówił, że jednym z największych wyzwań dla ugrupowań lewicowych jest to, by stanąć po stronie słabych. Podpisał się także pod petycją ws. nieprzedłużania misji wojskowej w Afganistanie.

bEgDxXpP

Szef Sojuszu poprosił działaczy UP o wsparcie go w nadchodzących wyborach. "Jeśli nie będę miał waszego wsparcia i waszej pomocy ta kampania będzie uboga" - powiedział.

Głos na kongresie zabrał także inny kandydat na prezydenta Bogusław Ziętek z "Sierpnia 80". Podkreślił, że Lewica w tegorocznych wyborach prezydenckich ma dwóch kandydatów: jego oraz Napieralskiego.

"Oczywiście będę namawiał do głosowania na mnie, ale chcę też wyraźnie powiedzieć, że ludzie, którzy mają społeczną wrażliwość, lewicowe poglądy mogą w tych wyborach głosować i na Bogusława Ziętka i na Grzegorza Napieralskiego, a także odwrotnie" - mówił do zgromadzonych na kongresie działaczy UP. Dodał, że zna poglądy szefa Sojuszu i wie, że więcej obu ich łączy niż dzieli.

Według niego, Lewica musi odzyskać możliwość mówienia własnym językiem i artykułowania tych spraw, które dla ludzi są najważniejsze jak np. system emerytalny.

bEgDxXpV

Delegaci UP wybrali także nowego szefa ugrupowania, członków Rady Krajowej, Komisji Rewizyjnej oraz Sądu Koleżeńskiego. Fotel przewodniczącego członkowie Unii Pracy ponownie powierzyli Waldemarowi Witkowskiemu.

Unia Pracy funkcjonuje na polskiej scenie politycznej od 1992 roku. Wśród jej założycieli znaleźli się m.in. działacze z Solidarności Pracy: Ryszard Bugaj, Aleksander Małachowski, Karol Modzelewski; z Ruchu Demokratyczno-Społecznego: Zbigniew Bujak, Wojciech Borowik; z Polskiej Unii Socjaldemokratycznej: Wiesław Ziółkowski, Marek Pol.

UP w latach 2001-2005 wraz z SLD tworzyła koalicyjny rząd, na którego czele stał Leszek Miller. UP przewodniczył wówczas Marek Pol. (PAP)

joko/ ls/

bEgDxXqq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)