Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Upalnie w Beskidach, ale w weekend się ochłodzi

0
Podziel się:

Biała (PAP) - Dobre warunki panują na szlakach turystycznych w Beskidach. W czwartek
temperatury sięgały jednak 30 stopni C. Turyści, którzy wybierają się w góry, powinni pamiętać o
nakryciach głowy i zabraniu ze sobą wody - przypominają ratownicy grupy beskidzkiej GOPR. Synoptycy
informują, że sobota i niedziela będą chłodniejsze.

Biała (PAP) - Dobre warunki panują na szlakach turystycznych w Beskidach. W czwartek temperatury sięgały jednak 30 stopni C. Turyści, którzy wybierają się w góry, powinni pamiętać o nakryciach głowy i zabraniu ze sobą wody - przypominają ratownicy grupy beskidzkiej GOPR. Synoptycy informują, że sobota i niedziela będą chłodniejsze.

Ratownicy GOPR poinformowali, że turyści mogą napotkać utrudnienia na remontowanym szlaku czarnym z Markowych Szczawin na Ryzowaną.

Według synoptyków z Zakładu Prognoz Meteorologicznych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie w sobotę przelotnie popada, a po południu możliwe są również burze. Ochłodzi się. Temperatura wyniesie 22-25 stopni C, a w szczytowych partiach gór 15-19 stopni C. Wiatr umiarkowany, w czasie burz dość silny, w porywach do 80 km na godzinę. W niedzielę nie będzie padało. Termometry wskażą 20-22 stopnie C w dolinach i 14-18 stopni C wysoko w górach. Wiatr umiarkowany.

Epidemiolodzy ostrzegli, że kąpiel w niektórych rzekach może okazać się niebezpieczna dla zdrowia. W rzece Koszarawie w Pewli i Żywcu, a także w Sole w Węgierskiej Górce i Hecznarowicach ujawnili bakterie salmonelli lub coli. Kąpać nie można się również w Brennicy w Górkach Wielkich oraz w Wiśle od Wisły po Ochaby.

W Beskidach funkcjonują wszystkie koleje linowe.

Atrakcją zbliżającego się weekendu będzie I Międzynarodowy festiwal Kuchni Zbójnickiej w Skoczowie na Śląsku Cieszyńskim. Imprezę zaplanowano na sobotę i niedzielę na tamtejszym rynku. W jej trakcie przewidziano degustację potraw i występy kapel góralskich. (PAP)

szf/ malk/ mow/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)