Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

URE chce w 2012 r. zliberalizować rynek gazu w segmencie przemysłowym

0
Podziel się

#
dochodzą kolejne wypowiedzi Woszczyka

bEhRThoB

# dochodzą kolejne wypowiedzi Woszczyka

#

01.09. Warszawa (PAP) - Mam nadzieje, że w przyszłym roku uda się zliberalizować w Polsce rynek gazu w segmencie przemysłowym - powiedział w czwartek dziennikarzom prezes Urzędu Regulacji Energetyki Marek Woszczyk.

bEhRThoD

"To jest mój cel, dlatego na początku przyszłego roku zostanie opublikowana mapa drogowa liberalizacji całego rynku gazu w Polsce, która pokaże nam, jak to osiągnąć" - powiedział Woszczyk. Dodał, że rynek gazu dla gospodarstw domowych będzie musiał jeszcze trochę poczekać.

Woszczyk zaznaczył, że URE czeka do końca września na odpowiedzi uczestników rynku gazu - obecnych i potencjalnych - na ankiety o tym, jak powinna wyglądać w Polsce liberalizacja rynku gazu. "Kiedy zbierzemy te wszystkie opinie, przedstawimy spójną koncepcje tego modelu rynku wraz z mapą drogową, czyli harmonogramem liberalizacji" - zaznaczył.

Dodał, że dla niego liberalizacja oznacza wycofanie się z administracyjnego regulowania cen gazu. "Zakładam oczywiście, że będzie to segment odbiorcy przemysłowego. Gospodarstwa domowe pozostaną jeszcze regulowane przez pewien czas, aż do momentu, kiedy rynek będzie dojrzały. Chodzi o to, aby pojawiła się na nim dostateczna liczba graczy" - zaznaczył. (PAP)

luo/ aop/ mki/

bEhRThpe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)