Notowania

usa
19.06.2008 08:13

USA: 162 miliardy na operacje wojskowe

Kongres doszedł do porozumienia w sprawie finansowania operacji w Iraku i Afganistanie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

Przywódcy Demokratów i Republikanów w Izbie Reprezentantów Kongresu USA uzgodnili projekt ustawy o przeznaczeniu 162 mld dolarów na operacje wojskowe w Iraku i Afganistanie.

Porozumienie zakończyło długotrwałą konfrontację z prezydentem Bushem, który groził zastosowaniem weta wobec niektórych postanowień projektu forsowanych przez Demokratów. Projektem ma się dziś zająć Izba w pełnym składzie a później Senat.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Bush: Nie możemy wycofać się z Iraku ]( http://news.money.pl/artykul/bush;nie;mozemy;wycofac;sie;z;iraku,248,0,344056.html )
* [ Amerykanie zgubili dwa hummery ]( http://news.money.pl/artykul/amerykanie;zgubili;dwa;hummery,120,0,341880.html )
* Koszt wojny z terrorem: 12 mld dolarów miesięcznie

Według ocen Kongresu, suma 162 mld dol. powinna wystarczyć na potrzeby wojsk USA w Iraku i Afganistanie przez kolejny rok.

Demokratom nie udało się przeforsować dołączenia do ustawy terminarza wycofywania wojsk USA z Iraku. Bush argumentował, że tego rodzaju zobowiązanie naraziłoby na dodatkowe niebezpieczeństwo żołnierzy USA w tym kraju.

Dyrektor Biura Budżetowego Białego Domu, Jim Nussle, powiedział, że projekt zadowala administrację i nie doprowadzi do wzrostu podatków federalnych.

Tagi: usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz