Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

USA: Amerykanin ponownie mistrzem świata w jedzeniu hot dogów

0
Podziel się

Amerykanin Joey Chestnut po raz trzeci z rzędu zdobył w
sobotę tytuł mistrza świata w jedzeniu hot dogów. Zjadając w ciągu 10 minut 68 bułek z parówką nie
tylko ponownie pokonał sześciokrotnego championa z Japonii Takeru Kobayashi'ego, ale ustanowił też
nowy rekord świata w tej dziedzinie.

bEhBTpsR

Amerykanin Joey Chestnut po raz trzeci z rzędu zdobył w sobotę tytuł mistrza świata w jedzeniu hot dogów. Zjadając w ciągu 10 minut 68 bułek z parówką nie tylko ponownie pokonał sześciokrotnego championa z Japonii Takeru Kobayashi'ego, ale ustanowił też nowy rekord świata w tej dziedzinie.

Zawody organizowane są co roku z okazji Dnia Niepodległości na nowojorskim półwyspie Coney Island.

W przeciwieństwie do ubiegłorocznej edycji, gdy w ciągu regulaminowych 10 minut Chestnut i Kobayashi zjedli po 59 hot dogów i potrzebna była dogrywka, tym razem Amerykanin niemal od początku wyraźnie prowadził. 31-letni Japończyk zdołał ostatecznie zjeść 64 bułki z parówką, zaś kolejny zawodnik pochłonął "zaledwie" 55 hot dogów.

bEhBTpsT

Jak podaje internetowy serwis BBC, Chestnut i Kobayashi przyjęli łącznie około 19 tys. kalorii.

Musztardowożółty pas championa Chestnut po raz pierwszy odebrał Japończykowi w 2007 r., zjadając 66 hot dogów, co stanowiło dotychczasowy rekord. Kobayashi triumfował wcześniej przez sześć lat z rzędu.

Zwycięzca otrzymał w nagrodę 20 tys. dolarów oraz prawo do darmowych hot dogów przez cały rok w organizującej konkurs sieci barów szybkiej obsługi Nathan's Famous.

Jak zauważyła agencja Associated Press, liczba hot dogów, którą trzeba skonsumować, aby zapewnić sobie wygraną w konkursie szybko rośnie. Podczas pierwszej edycji w 1916 r. zwycięzca zjadł zaledwie 13 bułek, a jeszcze w 2000 r. wystarczyło 25 hot dogów.

bEhBTpsZ

BBC informuje, że Chestnut gustuje nie tylko w hot dogach. Dzierży również rekord świata w jedzeniu makaronu z serem (5 kg w 7 minut) oraz ostrych papryczek jalapeno (188 sztuk w 10 minut).(PAP)

gsi/

4359421 4359303 int.

bEhBTptu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)