Notowania

usa
15.01.2011 21:24

USA: Arcybiskup Nowego Jorku szczęśliwy z beatyfikacji Jana Pawła II

Łaską i okazją do wielkiej radości nazwał arcybiskup Nowego Jorku Timothy Dolan decyzję Benedykta XVI o beatyfikacji Jana Pawła II.

Podziel się
Dodaj komentarz

Łaską i okazją do wielkiej radości nazwał arcybiskup Nowego Jorku Timothy Dolan decyzję Benedykta XVI o beatyfikacji Jana Pawła II.

Jana Pawła II "uważamy pod wieloma względami za honorowego obywatela miasta, o którym mówił, że jest +stolicą świata+" - napisał abp Dolan w swoim blogu "The Gospel in the Digital Age".

Przypomniał, że papież odwiedził Nowy Jork dwukrotnie (w 1979 i 1995 roku), i że Karol Wojtyła był też w metropolii jako kardynał, arcybiskup Krakowa.

Abp Dolan, przewodniczący Konferencji Biskupów Katolickich Stanów Zjednoczonych, przypomniał m.in. wizyty polskiego papieża w katedrze św. Patryka oraz nabożeństwo, które celebrował na stadionie Yankee. Nawiązał także do pobytu Jana Pawła II w seminarium duchownym św. Józefa w pobliskim Yonkers.

"Te wizyty są wciąż żywe w naszych umysłach" - napisał arcybiskup Nowego Jorku. Wspomniał też o licznych opowieściach ludzi na całym świecie, "których oczy wciąż wypełnia wdzięczna pamięć". Jak zaznaczył arcybiskup, ci, którzy mieli okazję spotkać Jana Pawła II, czuli, że w takich chwilach "był całkowicie skoncentrowany na nich i widział w nich odbicie obrazu i podobieństwo Boga".

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

ad/ mc/

Tagi: usa, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz