Notowania

egipt
03.07.2013 20:35

USA bardzo zaniepokojone sytuacją w Egipcie

Stany Zjednoczone są "bardzo zaniepokojone" sytuacją w Egipcie - oświadczył Departament Stanu USA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MivPiv/iStockphoto)

Stany Zjednoczone są _ bardzo zaniepokojone _ sytuacją w Egipcie - oświadczył Departament Stanu USA. Zaapelował do prezydenta Mohammeda Mursiego, aby _ zrobił więcej _, by odpowiedzieć na żądania demonstrantów, i był bardziej wrażliwy na ich głosy.

_ - Jesteśmy bardzo zaniepokojeni tym, co widzimy w Egipcie. Mamy wrażenie, że w wypowiedziach prezydenta Mursiego brakuje rozstrzygających propozycji _ rozwiązania problemów - powiedziała Jennifer Psaki, rzeczniczka prasowa Departamentu Stanu.

_ - Sytuacja w Egipcie jest płynna i USA nie mogą potwierdzić, czy odbywa się tam przewrót wojskowy _ - podkreśliła Psaki. Zaapelowała do wszystkich stron w Egipcie o prowadzenie rozmów, gdyż dla kraju - jak zaznaczyła - najlepsza opcja to pokojowe rozwiązanie problemów politycznych.

Psaki przypomniała, że propozycja prezydenta Mursiego utworzenia rządu konsensusu padała już wcześniej i nie jest wystarczająca w oczach wielu Egipcjan.

Pytana, czy USA wstrzymają pomoc militarną dla Kairu w wysokości ponad miliarda dolarów rocznie, odpowiedziała, że jest _ za wcześnie, aby uważać, że podjęliśmy takie decyzje _.

Egipska amia rozmieściła w środę po południu wozy opancerzone w pobliżu miejsc, w których zbierają się zwolennicy prezydenta Mohammeda Mursiego w Kairze. Otoczenie Mursiego twierdzi, że w kraju trwa już pełny zamach stanu. Przed pałacem w dzielnicy Heliopolis zgromadzili się natomiast przeciwnicy szefa państwa, według których koniec jego rządów jest nieuchronny.

Czytaj więcej w Money.pl
Polski MSZ reaguje na sytuację w Egipcie Resort wyraził zaniepokojenie rozwojem wydarzeń w tym kraju.
Tragiczna noc w Egipcie. Zginęły 22 osoby Grupa mężczyzn ostrzelała uczestników demonstracji poparcia dla prezydenta w okolicach uniwersytetu.
Nie poda się do dymisji. Apeluje o spokój Prezydent Egiptu Mohammed Mursi oświadczył w wystąpieniu telewizyjnym, że nie poda się do dymisji, czego domaga się opozycja. Wezwał Egipcjan do zachowania spokoju.
Tagi: egipt, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz