Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
usa
20.04.2008 02:25

USA: Benedykt XVI spotkał się z młodzieżą katolicką

Na sobotnim spotkaniu z młodzieżą katolicką w seminarium św. Józefa na przedmieściach Nowego Jorku Benedykt XVI wezwał młodych, aby unikali pułapek narkomanii i materializmu, koncentrując się na poszukiwaniu prawdy o życiu.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Na sobotnim spotkaniu z młodzieżą katolicką w seminarium św. Józefa na przedmieściach Nowego Jorku Benedykt XVI wezwał młodych, aby unikali pułapek narkomanii i materializmu, koncentrując się na poszukiwaniu prawdy o życiu. *

Niespełna 30 tys. młodych katolików i kilkuset seminarzystów zgromadzonych na dziedzińcu seminarium w Yonkers przywitało Ojca Świętego entuzjastycznymi okrzykami "Viva Papa!" oraz "Happy Birthtday!".

Na spotkanie przybyła również młodzież niepełnosprawna, którą papież pobłogosławił w seminaryjnej kaplicy.

"Jako młodzi Amerykanie stoicie w obliczu licznych możliwości rozwoju osobistego" - zauważył papież. Nie muszę wam jednak mówić, że są także trudności: czynności i poglądy które zagłuszają nadzieję, ścieżki które zdają się prowadzić do szczęścia i spełnienia, a w rzeczywistości kończą się jedynie dezorientacją i strachem" - kontynuował.

Benedykt XVI wspomniał także swoją młodość w czasach nazistowskich, po czym wezwał zebraną w seminarium młodzież, aby troszczyła się o swoją wolność i doceniała poświęcenia tych, którzy ją umożliwili.

Papież podkreślił, jak łatwo jest zniszczyć sny i dążenia młodych ludzi. "Myślę o tych dotkniętych uzależnieniem od narkotyków i używek, bezdomnością i ubóstwem, rasizmem, przemocą i degradacją - zwłaszcza kobiet i dziewcząt" - wyjaśnił.

Benedykt XVI zaapelował do młodych katolików, aby dążyli do życia charakteryzującego się miłosierdziem, cnotliwością i skromnością.

Wcześniej w sobotę, z okazji trzeciej rocznicy swego wyboru na Stolicę Piotrową, Benedykt XVI celebrował mszę w nowojorskiej katedrze św. Patryka.

W niedzielę, ostatniego dnia papieskiej wizyty w USA, Benedykt XVI będzie się modlił w tzw. Ground Zero, gdzie przed zamachem z 11 września 2001 stały wieżowce Wall Trade Center. Odprawi także msze na stadionie baseballowym Yankee.(PAP)

gsi/

3841 0046 0082 arch.

Tagi: usa, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz