Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

USA: Bernanke Człowiekiem Roku tygodnika "Time"

0
Podziel się

Szef Rezerwy Federalnej (banku centralnego) USA Ben Bernanke
został w środę ogłoszony Człowiekiem Roku amerykańskiego tygodnika "Time".

bEiLNVvp

Szef Rezerwy Federalnej (banku centralnego) USA Ben Bernanke został w środę ogłoszony Człowiekiem Roku amerykańskiego tygodnika "Time".

"Tematem roku była słaba gospodarka, która mogła być o wiele, wiele słabsza" - zauważa "Time". Nazywa szefa Fed "największym graczem kierującym najważniejszą gospodarką świata" i podkreśla: "Jego twórcze przywództwo dopomogło w zagwarantowaniu, że 2009 rok był okresem słabego ożywienia, a nie katastroficznego kryzysu".

"Bernanke nie tylko wyciągnął naukę z historii, ale sam ją pisze, a nade wszystko, nie chce jej powtórzyć" - wskazał redaktor naczelny "Time'a" Richard Stengel. 56-letni Bernanke jest byłym profesorem Uniwersytetu Princeton i specjalistą od Wielkiego Kryzysu lat 30. XX wieku.

bEiLNVvr

Na stanowisko szefa Fed został mianowany w październiku 2005 roku, po odejściu na emeryturę cieszącego się ogromnym prestiżem Alana Greenspana. W sierpniu 2009 roku Bernanke został mianowany przez prezydenta Baracka Obamę na drugą kadencję na czele Rezerwy Federalnej. (PAP)

awl/ ro/

5326909 arch.

bEiLNVvS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)