Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
usa
16.04.2008 17:53

USA: Brakuje dyplomatów do pracy w Iraku

Jeśli nie znajdą się chętni, Departament Stanu do Bagdadu wyśle dyplomatów siłą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Departament Stanu zapowiedział, że amerykańscy dyplomaci będą musieli obowiązkowo pracować na placówkach w Iraku, jeżeli nie znajdzie się wystarczająca liczba ochotników do wypełnienia wakatów na stanowiskach w tym kraju.

Departament ostrzegał w związku z tym dyplomatów już w zeszłym roku, kiedy około 50 stanowisk dyplomatycznych w ambasadzie w Bagdadzie i innych placówkach w Iraku było nieobsadzonych. Ostatecznie jednak kandydaci się znaleźli.

W przyszłym roku rząd USA zamierza wysłać do Iraku dodatkowych 300 dyplomatów. Ambasada w Bagdadzie jest obecnie największą amerykańską placówką dyplomatyczną na świecie, zatrudnia ponad 700 pracowników Departamentu Stanu.

Praca w Iraku uchodzi za szczególnie niebezpieczną, chociaż ambasada mieści się w silnie ufortyfikowanej _ Zielonej Strefie _. Kiedy w zeszłym roku zapowiedziano wysyłanie na placówki irackie w trybie nakazowym, wywołało to ferment w Departamencie Stanu.

Na zebraniu w resorcie pracownicy skarżyli się, że do Iraku wysyła się osoby bez odpowiedniego przeszkolenia, a po powrocie z niebezpiecznej placówki dyplomaci nie otrzymują należnej im opieki lekarskiej i psychologicznej.

Tagi: usa, wiadomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz