Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

USA: Burmistrz miasteczka pod opieką weterynaryjną

0
Podziel się

16-letni kot Stubbs, honorowy burmistrz miasta Talkeetna w
amerykańskim stanie Alaska, przebywa pod opieką weterynaryjną po tym jak został zaatakowany przez
psa - podaje BBC News. Burmistrz ma m.in. przebite płuco; władzę w mieście "sprawuje" od 15 lat.

bEpVqlaZ

16-letni kot Stubbs, honorowy burmistrz miasta Talkeetna w amerykańskim stanie Alaska, przebywa pod opieką weterynaryjną po tym jak został zaatakowany przez psa - podaje BBC News. Burmistrz ma m.in. przebite płuco; władzę w mieście "sprawuje" od 15 lat.

Właścicielka Stubbsa Lauri Stec zgłosiła atak służbie opieki nad zwierzętami. Kot odniósł poważne obrażenia, gdyż oprócz przebitego płuca ma stłuczone biodra, głęboką ranę w boku oraz złamany mostek. Brak informacji o sprawcy ataku.

Leczenie burmistrza kosztowało już łącznie 2 tys. dolarów. Fani kota nie są jednak obojętni i datki na pokrycie rachunków za kurację wpływają nawet z Australii.

bEpVqlbb

Stubbs jest w swoim miasteczku gwiazdą. "Wszyscy go kochamy" - powiedział brytyjskiej gazecie "Daily Telegraph" Geoff Pfeiffer, kelner w pubie, gdzie lubi przesiadywać koci burmistrz.

Talkeetna, miasteczko położone 185 km od Anchorage i liczące około 900 mieszkańców, nie ma "ludzkiego" burmistrza. Wyborcom nie podobali się kandydaci w kampanii sprzed 15 lat i zdecydowali wówczas o wyborze honorowego burmistrza. Kot ma własne konto na Facebooku i Twitterze i od czasu ataku zdobywa jeszcze więcej fanów.

Życie w Talkeetna było inspiracją dla autorów serialu "Przystanek Alaska". (PAP)

ii/ ap/

bEpVqlbh

int.

bEpVqlbC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)