Notowania

wiadomości
02.01.2013 00:05

USA: CNN: Hillary Clinton nadal w szpitalu

# dochodzi informacja o pozostaniu Hillary Clinton w szpitalu #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi informacja o pozostaniu Hillary Clinton w szpitalu #

03.01. Nowy Jork (PAP/AFP, Reuters, dpa) - Zamieszanie wokół Hillary Clinton. Amerykańskie media podały w środę, że wyszła ona ze szpitala w Nowym Jorku, jednak CNN twierdzi, że pojechała tylko na badania do innego budynku w kompleksie szpitalnym.

Media pokazały zdjęcia jak Hillary Clinton w towarzystwie swego męża i córki wsiada do samochodu. Stacja telewizyjna CNN poinformowała, że szefowa amerykańskiej dyplomacji została jedynie przewieziona na badania do innego budynku Szpitala Prezbiteriańskiego w Nowym Jorku.

Hillary Clinton trafiła do nowojorskiego szpitala w niedzielę po wykryciu u niej po wykryciu u niej zakrzepu będącego rezultatem wcześniejszego wstrząsu mózgu. Lekarze zapewniali, że szefowa amerykańskiej dyplomacji szybko wyzdrowieje.

15 grudnia poinformowano, że 65-letnia Clinton, która wcześniej odwołała podróż zagraniczną z powodu wirusa w układzie pokarmowym, doznała wstrząśnienia mózgu po tym jak zemdlała w rezultacie odwodnienia. Później informowano oficjalnie, że jej stan poprawia się.

Z powodu kłopotów ze zdrowiem Clinton odwołała też planowane zeznania przed komisją Kongresu na temat ataku na amerykańską placówkę dyplomatyczną w Bengazi (Libia) we wrześniu br., w rezultacie którego zginął ambasador USA i 3 innych Amerykanów. Clinton zapowiadała później, że jest gotowa zeznawać.

Clinton ustąpi ze stanowiska sekretarza stanu w styczniu po inauguracji drugiej kadencji prezydenta Obamy. W 2008 r. przegrała niewielką różnicą głosów walkę z Obamą o nominację prezydencką z ramienia Partii Demokratycznej. Jest wymieniana jako potencjalna kandydatka na urząd prezydenta w 2016 r. (PAP)

sp/

12928064 12928057 arch.

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz