Notowania

wiadomości
19.10.2011 05:13

USA: Egzotyczne zwierzęta uciekły z farmy w Ohio

Co najmniej 25 dzikich zwierząt - m.in. niedźwiedzi i wilków - uciekło we wtorek z farmy w stanie Ohio, a na jej terenie znaleziono ciało właściciela - poinformowała policja. Radzi ona mieszkańcom, by nie opuszczali domów.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Co najmniej 25 dzikich zwierząt - m.in. niedźwiedzi i wilków - uciekło we wtorek z farmy w stanie Ohio, a na jej terenie znaleziono ciało właściciela - poinformowała policja. Radzi ona mieszkańcom, by nie opuszczali domów. *

Policja nie podała, ile i jakie dokładnie zwierzęta uciekły z farmy w Zanesville, w hrabstwie Muskingum.

Wiadomo, że właściciel trzymał tam m.in. wilki, tygrysy, gepardy, żyrafy, wielbłądy i niedźwiedzie. Gazeta "The Columbus Dispatch" pisze, że na terenie prywatnego rezerwatu trzymano ok. 48 zwierząt.

Jak wyjaśnił na konferencji prasowej szeryf Matt Lutz, we wtorek po południu policja zaczęła dostawać zgłoszenia o dzikach zwierzętach, widzianych w okolicy Zanesville.

Gdy funkcjonariusze przybyli na farmę, przed jednym z budynków znaleźli ciało właściciela, Terry'ego Thompsona - powiedział Lutz. Dodał, że "wszystkie klatki były otwarte".

Policja zastrzeliła dotychczas 25 zwierząt, m.in. niedźwiedzie i wilki.

Lutz zaapelował do mieszkańców, by pozostali w domach. Zapowiedział też, że zwróci się do lokalnych władz, by w środę zamknęły szkoły.(PAP)

jhp/

10016651 int.

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz