Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
usa
16.07.2009 22:18

USA: Gates oświadczył, że roważa zwiększenie liczebności Armii USA

Minister obrony Stanów Zjednoczonych Robert Gates oświadczył w czwartek, że wkrótce zadecyduje, czy poleci czasowe zwiększenie liczebności Armii USA (czyli sił lądowych) dla uporania się z problemami, jakie powodują wojny w Iraku i Afganistanie.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Minister obrony Stanów Zjednoczonych Robert Gates oświadczył w czwartek, że wkrótce zadecyduje, czy poleci czasowe zwiększenie liczebności Armii USA (czyli sił lądowych) dla uporania się z problemami, jakie powodują wojny w Iraku i Afganistanie. *

Jak oświadczył szef Pentagonu na spotkaniu z żołnierzami w bazie Fort Drum w stanie Nowy Jork, liczniejszy personel Armii pozwoliłby przedłużyć czas, spędzany przez poszczególnych żołnierzy w ojczyźnie między kolejnymi misjami zagranicznymi.

"Jedną z spraw, które rozważamy, by to zapewnić, jest zwiększenie stanu osobowego armii. Mowiąc otwarcie, spodziewam się podjąć stosowną decyzję w ciągu następnego tygodnia" - zaznaczył Gates.

Liczebność Armii USA została niedawno zwiększona do 547 tys. ludzi. Obecnie żołnierze stacjonują na terenie USA przez 12 miesięcy, by przez następny rok pełnić służbę w Iraku lub Afganistanie. Jednak przedstawiciele dowództwa Armii chcą przedłużenia pobytów w kraju do dwóch lat. (PAP)

dmi/ jm/

4425812

Tagi: usa, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz