Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

USA: George Soros ofiarował mln dol. na rzecz legalizacji marihuany

0
Podziel się

Miliarder i filantrop George Soros przeznaczył milion dol.
na kampanię na rzecz zalegalizowania marihuany w Kalifornii - poinformował we wtorek stanowy
dziennik "Sacramento Bee".

bEgCikBh

Miliarder i filantrop George Soros przeznaczył milion dol. na kampanię na rzecz zalegalizowania marihuany w Kalifornii - poinformował we wtorek stanowy dziennik "Sacramento Bee".

Soros opublikował we wtorek w dzienniku "The Wall Street Journal" artykuł, w którym wyjaśnia swoje poparcie dla inicjatywy zalegalizowania marihuany.

Zdaniem Sorosa legalna, opodatkowana sprzedaż narkotyku oszczędzi Kalifornijczykom kosztów związanych z jego zwalczaniem oraz nakładów na policję, agencję ds. narkotyków i innych przedstawicieli prawa oraz utrzymywanie w więzieniach osób skazanych za hodowlę konopi indyjskich, spożycie marihuany lub jej sprzedaż. Równocześnie dochody z podatków zasilą stanowy budżet.

bEgCikBj

Miliarder - filantrop pisze, że "tak jak poszczególne stany odwoływały prohibicję", tak teraz powinny podjąć analogiczna inicjatywę wobec praw dotyczących marihuany.

Zwolennicy zalegalizowania marihuany zebrali jak dotąd około 3,8 mln dolarów - podał we wtorek portal Yahoo News.

Tak zwana Propozycja 19, czyli projekt ustawy legalizującej "rekreacyjne spożycie" marihuany przez osoby powyżej 21 roku życia, będzie poddana w Kalifornii pod głosowanie 2 listopada. Według najnowszych sondaży poparcie dla tej inicjatywy spada; prawie połowa Kalifornijczyków jest przeciwna legalizacji narkotyku, a tylko 44 proc. ma zamiar głosować za przyjęciem Propozycji 19.

Wcześniej we wtorek przeciw Propozycji 19 wypowiedzieli się przywódcy krajów Ameryki Łacińskiej zebrani na specjalnym jednodniowym szczycie w Kartagenie, na północy Kolumbii.

bEgCikBp

Prezydent Kolumbii Juan Manuel Santos, który był gospodarzem spotkania, powiedział, że zalegalizowanie marihuany w Kalifornii utrudni wspieraną przez rząd USA walkę z przemytem narkotyków z krajów, które są "na linii ognia" w wojnie przeciw przemysłowi narkotykowemu. (PAP)

fit/

int. arch.

bEgCikBK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)