Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

USA: Giełdy w górę, rosły banki i firmy deweloperskie

0
Podziel się:

Wtorkowa sesja na Wall Street przyniosła 1,5-2-proc. wzrosty głównych
indeksów, przede wszystkim za sprawą banków i firm deweloperskich. Akcje, po słabym początku, w
ciągu dnia systematycznie pięły się w górę, a w końcówce notowań zwyżki przybrały na sile.

Wtorkowa sesja na Wall Street przyniosła 1,5-2-proc. wzrosty głównych indeksów, przede wszystkim za sprawą banków i firm deweloperskich. Akcje, po słabym początku, w ciągu dnia systematycznie pięły się w górę, a w końcówce notowań zwyżki przybrały na sile.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 1,58 proc. do 11.577,05 pkt.

Nasdaq zyskał 1,63 proc. i wyniósł 2.657,43 pkt.

Indeks S&P 500 wzrósł o 2,04 proc. i wyniósł na koniec dnia 1.225,38 pkt.

Ceny produkcji sprzedanej przemysłu PPI w USA wzrosły we wrześniu miesiąc do miesiąca o 0,8 proc. Po odliczeniu cen żywności i energii, indeks PPI wzrósł o 0,2 proc. Analitycy z Wall Street spodziewali się, PPI pozostanie wzrośnie o 0,2 proc. mdm., po odliczeniu cen żywności i energii oczekiwali wzrostu o 0,1 proc. Rok do roku wskaźnik PPI wzrósł we wrześniu o 6,9 proc., a po odliczeniu cen żywności i energii wzrósł o 2,5 proc. Tu analitycy spodziewali się odpowiednio wzrostu o 6,4 proc. i wzrostu o 2,4 proc.

Indeks nastrojów wśród amerykańskich firm budowlanych przygotowany przez National Association of Home Builders (NAHB) wzrósł w październiku do 18 punktów z 14 punktów zanotowanych we wrześniu. Analitycy oczekiwali indeksu na poziomie 15 punktów.

Dzięki tym danym drożały akcje producentów domów, w tym Lennar Corp, PulteGroup oraz D.R.Horton, którzy zyskiwali po 8-9 proc.

We wtorek kilka dużych amerykańskich firm opublikowało swoje wyniki za trzeci kwartał. Okazywały się one raczej lepsze od oczekiwań, jedynym mocnym rozczarowaniem były dokonania kwartalne Goldman Sachs.

Goldman Sachs zanotował w III kw. 2011 r. stratę na akcję w wysokości 84 centów. Analitycy spodziewali się straty 11 centów na akcję. Strata w III kw. 2011 roku jest dopiero drugą stratą kwartalną banku odkąd zadebiutował on na giełdzie 12 lat temu. Przychody Goldman Sachs wyniosły 3,59 mld USD, wobec oczekiwanych przez analityków 4,29 mld USD. 46 proc. kdk oraz 33 proc. rdr spadły w III kw. przychody Goldman Sachs z bankowości inwestycyjnej.

Bank of America Corp. zanotował w III kw. 2011 r. zysk na akcję w wysokości 56 centów. Analitycy spodziewali się w III kw. 21 centów na akcję, ale wynik za III kw. może być nieporównywalny z konsensusem. Przychody banku wyniosły 28,7 mld USD, wobec oczekiwanych przez analityków 25,94 mld USD.

Akcje Bank of America drożały w czasie sesji o ponad 8 proc.

Johnson&Johnson zanotował w III kwartale 2011 r. skorygowany zysk na akcję w wysokości 1,24 USD. Analitycy spodziewali się w III kwartale zysku na akcję na poziomie 1,21 USD. Sprzedaż spółki wyniosła w III kw. 16,01 mld USD wobec oczekiwanych 16,00 mld USD.

Coca-Cola Company zanotowała w III kw. 2011 r. skorygowany zysk na akcję w wysokości 1,03 USD. Analitycy spodziewali się zysku 1,02 USD. Przychody spółki wyniosły w III kw. 12,25 mld USD wobec prognozowanych 12,01 mld USD.

W poniedziałek po sesji wyniki opublikował IBM. Zysk spółki wyniósł 3,28 dolarów na akcję przy przychodach na poziomie 26,2 mld USD. Analitycy oczekiwali 3,22 USD zysku na akcje oraz 26,26 miliardów USD przychodów.

W środę swoje wyniki za trzeci kwartał przedstawią Morgan Stanley, Travelers, United Tech, AmEx, Ebay i Western Digital, w czwartek AT&T, Eli Lilly, Nokia, AutoNation, Microsoft, Capital One i SanDisk, a w piątek General Electric, McDonald's, Verizon, Honeywell i Schlumberger.

Produkt Krajowy Brutto Chin wzrósł w III kw. 2011 r. o 9,1 proc., po wzroście w II kw. o 9,5 proc. - poinformowało we wtorek w komunikacie chińskie biuro statystyczne. To najwolniejsze tempo wzrostu PKB w Chinach od 2009 r. Analitycy spodziewali się w III kw. wzrostu PKB o 9,3 proc.

Wcześniej nastroje na rynku popsuły się, po tym jak agencja ratingowa Moody's oceniła, że rating kredytowy Francji, znajdujący się obecnie na najwyższym możliwym poziomie Aaa, znalazł się pod presją.

Rating kredytowy Francji na Poziomie Aaa znalazł się pod presją z powodu osłabienia się wskaźników zadłużenia oraz potencjalnych dodatkowych obciążeń związanych z kryzysem zadłużenia w Europie. Wskaźniki długu publicznego Francji są najsłabsze spośród wszystkich krajów posiadających obecnie rating na najwyższym możliwym poziomie Aaa - napisali w opublikowanym poniedziałek wieczorem raporcie analitycy Moody's.

Moody oświadczył również, że w kolejnych trzech miesiącach będzie monitorował zadłużenie Francji i oceni czy nadal właściwa jest perspektywa stabilna dla francuskiego ratingu. (PAP)

pr/ jhp/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)