Notowania

wiadomości
01.06.2011 01:46

USA: Google ostrzega użytkowników poczty Gmail przed atakami z Chin

Amerykańska firma internetowa Google ostrzegła w środę użytkowników swojej poczty elektronicznej przed atakami hakerów, prawdopodobnie z Chin.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Amerykańska firma internetowa Google ostrzegła w środę użytkowników swojej poczty elektronicznej przed atakami hakerów, prawdopodobnie z Chin. *

Nieznani sprawcy włamali się do skrzynek pocztowych setek użytkowników kont Gmail. Ofiarami tego ataku są przede wszystkim pracownicy administracji waszyngtońskiej, chińscy dysydenci oraz dziennikarze, wojskowi i urzędnicy z innych krajów azjatyckich, głównie z Korei Południowej.

Hakerom udało się zdobyć hasła dostępów, wejść do skrzynek i przejąć znajdujące się w nich informacje. Firma Google zorientowała się w sytuacji i poinformowała o niej ofiary ataku, a także zabezpieczyła ich konta.

Atak, jak przypuszcza Google, wyszedł z chińskiego miasta Jinan. Amerykańska firma zaapelowała do wszystkich użytkowników kont Gmail do zachowania czujności i stosowania bezpiecznych haseł dostępu. "Nie możemy powiedzieć, kto jest odpowiedzialny za to, co się stało" - stwierdził rzecznik Google Kay Oberbeck.

Nie był to pierwszy cybernetyczny atak z Chin na Google i jego użytkowników. W 2009 roku hakerzy próbowali włamać się do skrzynek pocztowych chińskich dysydentów oraz do systemów amerykańskiego giganta internetowego. (PAP)

9118175

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz