Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

USA: Legalizacja męskich prostytutek w Nevadzie

0
Podziel się

Władze hrabstwa Nye w amerykańskim stanie Nevada udzieliły zgody na
legalne zawieranie umów o pracę z mężczyznami trudniącymi się prostytucją.

bEhYgAlh

Władze hrabstwa Nye w amerykańskim stanie Nevada udzieliły zgody na legalne zawieranie umów o pracę z mężczyznami trudniącymi się prostytucją.

To bezprecedensowa decyzja w królestwie hazardu, gdzie w niektórych rejonach od 1971 roku legalna jest prostytucja kobiet.

Jak poinformował w środę dziennik "Los Angeles Times", zalegalizować handel męskimi usługami seksualnymi postanowiła Rada Zezwoleń hrabstwa na wniosek małego, usytuowanego przy niezbyt ruchliwej szosie domu publicznego. "Shady Lady Ranch" znajduje się w spokojnym zakątku Nevady, w pobliżu Doliny Śmierci i granicy stanowej z Kalifornią.

bEhYgAlj

Właścicielka lokalu, w którym pracuje pięć kobiet, Bobbie Davis, wprowadzając męskie usługi chce podnieść atrakcyjność swego przedsiębiorstwa.

"Wiele kobiet, które się ze mną kontaktują, uważa, że już najwyższy czas, aby wprowadzić tego rodzaju usługi" - napisała pani Davis w uzasadnieniu swego wniosku.

Władze sanitarne Nevady nie sprzeciwiły się legalizacji męskiej prostytucji. Postawiły jedynie jako warunek poddanie męskich kurtyzan, tak samo jak kobiet-prostytutek, cotygodniowej kontroli lekarskiej.

Nevada jest jedynym stanem USA, w którym prostytucja jest legalna od 1971 roku, pod warunkiem że "pracownice seksu" nie oferują swych usług na ulicy. W największych miastach Nevady - Las Vegas i Reno - jest jednak zakazana.

bEhYgAlp

W praktyce legislacja zezwalająca na uprawianie prostytucji ma zastosowanie w mniejszych hrabstwach Nevady. (PAP)

ik/ mc/

5424895

bEhYgAlK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)