Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

USA: Michelle Obama walczy z otyłością dzieci w USA

0
Podziel się

Pierwsza Dama USA Michelle Obama zamierza walczyć z otyłością dzieci.
Dzięki Pierwszej Damie w marcu rozpocznie się ogólnokrajowa kampania, która ma zwrócić uwagę na
problem otyłości najmłodszych mieszkańców USA.

bEhZfspx

Pierwsza Dama USA Michelle Obama zamierza walczyć z otyłością dzieci. Dzięki Pierwszej Damie w marcu rozpocznie się ogólnokrajowa kampania, która ma zwrócić uwagę na problem otyłości najmłodszych mieszkańców USA.

"W ubiegłym tygodniu opublikowano badania, z których wynika, że 32procent amerykańskim dzieci ma nadwagę lub cierpi na otyłość, wskaźniki te są jeszcze wyższe wśród czarnoskórych i dzieci pochodzenia latynoskiego" - powiedziała w środę Michelle Obama na odbywającej się w Waszyngtonie Krajowej Konferencji Burmistrzów.

Pierwsza Dama wezwała gospodarzy amerykańskich miast do wsparcia jejinicjatywy i znalezienia środków finansowych na promowanie zdrowego trybu życia wśród dzieci i ich rodziców.

bEhZfspz

Jednym z pomysłów Michelle Obamy na walkę z otyłością dzieci jestpowstanie "zdrowych szkół", w których miałyby one stworzone warunki do większej aktywności fizycznej, a podawane im posiłki byłyby komponowane zgodnie z zleceniami dietetyków.

Nowa inicjatywa Pierwszej Damy USA znajdzie swój finał w amerykańskimKongresie, w którym prowadzone są prace nad nową wersją ustawy o dożywianiu dzieci w szkołach (Child Nutrition Act). Ustawa, dzięki której 31 milionów dzieci skorzystało w szkołach z dofinansowanych przez państwo posiłków, wygasa z końcem września br.

Już w listopadzie sekretarz departamentu rolnictwa Tom Vilsackalarmował w Kongresie, że posiłki wydawane dzieciom w szkolnych stołówkach są wysokokaloryczne: zawierają dużo tłuszczu, cukru oraz tłustego nabiału, w jadłospisie brakuje natomiast warzyw i owoców. Z raportu departamentu rolnictwa wynika, że średnio dziennie dziecko w wieku od 5 do 7 lat konsumuje około 720 tzw. pustych kalorii.

Rosnąca liczba dzieci otyłych niepokoi lekarzy, którzy corazczęściej mówią o "epidemii". W ciągu ostatnich 25 lat wskaźnik dzieci otyłych wzrósł niemal trzykrotnie.

bEhZfspF

Według ostatnich badań Amerykańskiego Stowarzyszenia Medycznego(American Medical Association) otyłość jest najpowszechniej występującym problemem zdrowotnym wieku dziecięcego, wraz z nią rośnie ryzyko wystąpienia wśród dzieci cukrzycy typu 2, nadciśnienia tętniczego czy problemów ze snem.

Joanna Trzos (PAP)

tos/ fit/

bEhZfsqa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)