Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

USA: Można kupić dom, który zagrał w "Kevin sam w domu"

0
Podziel się

Pochodzący z lat 20. XX wieku dom, w którym toczyła się akcja
filmowego hitu "Kevin sam w domu" ("Home Alone"), został w czwartek wystawiony na sprzedaż - za 2,4
miliona dolarów.

bEiuSNhh

Pochodzący z lat 20. XX wieku dom, w którym toczyła się akcja filmowego hitu "Kevin sam w domu" ("Home Alone"), został w czwartek wystawiony na sprzedaż - za 2,4 miliona dolarów.

Dom z czerwonej cegły o powierzchni prawie 400 metrów kwadratowych ma cztery sypialnie, kominek opalany drewnem, przeszklone patio i osobny garaż. Leży ok. 30 km na północ od Chicago, niedaleko jeziora Michigan. Jego właściciele, John i Cynthia Abendshien, zdecydowali się na sprzedaż, gdy ich córka dorosła, a oni postanowili zmienić lokum na mniejsze.

Przez większość z sześciu miesięcy zdjęć do filmu, w którym dzielny 8-latek przechytrzył dwóch niezbyt rozgarniętych włamywaczy, rodzina mieszkała w domu. W rolę Kevina wcielił się Macaulay Culkin, którego państwo Abendshien wspominają jako "miłego, ale cichego chłopca".

bEiuSNhj

"Bardzo niewiele domów zagrało główną rolę w filmie, w tym sensie, że stało się dodatkowym bohaterem" - uważa Marissa Hopkins z firmy prowadzącej sprzedaż.

Ze względu na niezwykłą popularność filmu z 1990 roku wystawiony na sprzedaż dom będą mogli obejrzeć jedynie klienci, którzy przejdą wstępną weryfikację. "Inaczej byłoby to prawdziwe zoo. Jest bardzo wiele osób, które gdyby tylko mogły, zwiedziłyby słynną rezydencję" - wyjaśniła Hopkins.

W kwietniu średnia cena domów w tej okolicy wynosiła prawie 1,3 mln dolarów. (PAP)

ksaj/ mc/

bEiuSNhp

8924292

bEiuSNhK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)