Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

USA: Na Wall Street nerwowo, ale Dow Jones obronił poziom 10 tys. punktów

0
Podziel się

Wtorkowa sesja na Wall Street przez większą część dnia stała
pod znakiem kontynuacji ostrej przeceny akcji z poprzedniego dnia a indeks Dow Jones spadł poniżej
ważnej z psychologicznej bariery 10.000 punktów. Jednak końcówka notowań przyniosła dynamiczne
odrabianie strat i w efekcie sesja zamknęła się tylko lekkimi zmianami, a S&P wyszedł nawet na
minimalny plus. W centrum uwagi inwestorów były tym razem groźba konfliktu zbrojnego na Półwyspie
Koreańskim oraz problemy banków w Hiszpanii.

bEieUNed

Wtorkowa sesja na Wall Street przez większą część dnia stała pod znakiem kontynuacji ostrej przeceny akcji z poprzedniego dnia a indeks Dow Jones spadł poniżej ważnej z psychologicznej bariery 10.000 punktów. Jednak końcówka notowań przyniosła dynamiczne odrabianie strat i w efekcie sesja zamknęła się tylko lekkimi zmianami, a S&P wyszedł nawet na minimalny plus. W centrum uwagi inwestorów były tym razem groźba konfliktu zbrojnego na Półwyspie Koreańskim oraz problemy banków w Hiszpanii.

Tuż po otwarciu sesji Dow Jones spadał o 250 punktów i przełamał bez problemu poziom 10.000 punktów. Wyglądało na to, że na rynek nadchodzi kolejna w ostatnich dniach fala paniki i handel zamknie się dużymi spadkami w ślad za giełdami w Europie.

Jednak ostatnie minuty handlu na Wall Street to zdecydowany atak strony popytowej i po nerwowych nastrojach sprzed kilku godzin nie pozostał już ślad.

bEieUNef

Na zamknięciu sesji indeks 30 największych korporacji Dow Jones Industrial wykazał spadek o 22,82 pkt. (0,23 proc.) do 10.043,75 pkt.

Wskaźnik szerokiego rynku S&P 500 wzrósł minimalnie o 0,38 pkt. (0,04 proc.) i wyniósł na koniec dnia 1.074,03 pkt.

Nasdaq Composite stracił 2,60 pkt. (0,12 proc.) i spadł do 2.210,95 pkt.

Wtorek był kolejnym dniem umacniania się dolara wobec najważniejszych walut. W efekcie taniały surowce, w tym ropa naftowa.

bEieUNel

Amerykańscy inwestorzy z niepokojem nasłuchują informacji z Półwyspu Koreańskiego. Nerwowo przyjęto informację, że przywódca Korei Płn. Kim Dzong Il postawił armię w stan gotowości bojowej, która jednak później nie potwierdziła się

Kolejny dzień w centrum wydarzeń znajdowały się wieści z Europy, tym razem o kłopotach sektora bankowego w Hiszpanii.

We wtorek inwestorzy otrzymali kilka najnowszych danych makroekonomicznych. Część z nich była lepsza, a część gorsza od oczekiwań.

Indeks zaufania amerykańskich konsumentów wzrósł w maju 2010 roku do 63,3 pkt z 57,7 pkt w poprzednim miesiącu - wynika z raportu Conference Board. Analitycy spodziewali się, że indeks w maju wzrośnie do 58,5 punktów.

bEieUNem

Wskaźnik aktywności wytwórczej Richmond Fed spadł w maju do 26 punktów z 30 punktów odnotowanych przed miesiącem. Analitycy spodziewali się, że w maju indeks wyniesie właśnie 26 punktów.

Z kolei indeks cen domów S&P/CaseShiller wzrósł w marcu o 2,35 proc. rdr i wyniósł 143,35 punktów. Przed miesiącem indeks wzrósł o 0,66 proc. rdr po korekcie. Analitycy spodziewali się, że w lutym indeks wzrośnie o 2,5 proc. Indeks S&P/CaseShiller obrazuje ceny nieruchomości w 20 największych miastach Stanów Zjednoczonych. (PAP)

pr/ jm/

6306218,6306158

bEieUNeG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)