Notowania

usa
10.12.2010 23:32

USA: Na Wall Street zwyżki na koniec tygodnia, rosły akcje General Electric

Piątkowa sesja na Wall Street przyniosła wzrosty głównych indeksów dzięki dobrym danym z otoczenia makroekonomicznego. Ponad 3 proc. rosły akcje General Electric, który po raz drugi w tym roku podniósł kwartalną dywidendę.

Podziel się
Dodaj komentarz

Piątkowa sesja na Wall Street przyniosła wzrosty głównych indeksów dzięki dobrym danym z otoczenia makroekonomicznego. Ponad 3 proc. rosły akcje General Electric, który po raz drugi w tym roku podniósł kwartalną dywidendę.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 40,26 pkt. (0,35 proc.) do 11.410,32 pkt.

Indeks S&P 500 zyskał 7,40 pkt. (0,60 proc.) i wyniósł na koniec dnia 1.240,40 pkt.Indeks ten osiągnął najwyższy poziom od

Nasdaq Comp. zwyżkował o 20,87 pkt. (0,80 proc.) do 2.637,54 pkt.

W piątek na wartości zyskiwały wszystkie ważniejsze branże, a liderami wzrostów były firmy przemysłowe, ochrony zdrowia oraz banki.

Indeks poziomu optymizmu wśród konsumentów amerykańskich, opracowywany przez Uniwersytet Michigan wyniósł w grudniu 74,2 pkt. i okazał się wyższy od oczekiwań w pierwszym wyliczeniu. Analitycy spodziewali się wskaźnika na poziomie 72,5 pkt.

Departament Handlu poinformował, że deficyt handlowy Stanów Zjednoczonych spadł w październiku do 38,7 mld USD, z 44,6 mld USD miesiąc wcześniej po korekcie. Analitycy spodziewali się deficytu na poziomie 43,8 mld USD.

Lekko w górę poszły akcje Procter & Gamble, gdyż analitycy Goldman Sachs podnieśli dla nich rekomendację do "kupuj", a cena docelowa wzrosła do 75 dolarów.

Rosły też papiery sieci handlowej TJX. który zapowiedział zamknięcie jednej ze swoich sieci dyskontowych, co pociągnie za sobą redukcję zatrudnienia o 4,4 tysiąca pracowników.

O ponad 10 proc. zniżkowały akcje sieci magazynów księgarskich Borders, gdyż firma przedstawiła bardzo rozczarowujące wyniki kwartalne na poziomie netto oraz przychodów.

Mocno traciły też akcje National Semiconductor, gdyż analitycy JP Morgan obniżyli dla nich swoją rekomendację do "neutralnie" z "przeważaj".

Po zapowiedzi wypłaty 516 mln USD specjalnej dywidendy rosły akcje VeriSign. Jednocześnie analitycy S&P Equity podnieśli dla nich rekomendację do "trzymaj" ze "zdecydowanie sprzedaj".

Ponad 65 proc. straciły akcje Great Atlantic & Pacific Tea po prasowych informacjach, że spółka złoży wniosek o ogłoszenie upadłości. (PAP)

pr/ jm/

Tagi: usa, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz