Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

USA: Najwięcej ubogich mieszka na przedmieściach.

0
Podziel się

KZA) - Prawie jedna trzecia wszystkich ubogich osób w Stanach
Zjednoczonych mieszka na przedmieściach amerykańskich miast - wynika z opublikowanych w środę badań
Instytutu Brookingsa. W latach 2000-2008 liczba Amerykanów żyjących w biedzie na obszarach
otaczających miasta wzrosła o 25 procent.

bEiatTiZ

KZA) - Prawie jedna trzecia wszystkich ubogich osób w Stanach Zjednoczonych mieszka na przedmieściach amerykańskich miast - wynika z opublikowanych w środę badań Instytutu Brookingsa. W latach 2000-2008 liczba Amerykanów żyjących w biedzie na obszarach otaczających miasta wzrosła o 25 procent.

Mieszkańcy amerykańskich przedmieść są zarazem najszybciej ubożejącą grupą całej populacji USA. "Biednych na przedmieściach 95 branych pod uwagę dużych miast przybywało pięć razy szybciej niż w małych miastach" - czytamy w raporcie "The Suburbanization of Poverty: Trends in Metropolitan America 2000 - 2008" analizującym poziom biedy i tendencje rozwoju na obszarach amerykańskich metropolii w latach 2000-2008.

Bieda to głównie problem mieszkańców terenów położonych na obrzeżach miast w stanach Środkowego-Zachodu. Wskaźnik ubóstwa wzrósł znacząco w rejonach związanych z przeżywającym kryzys amerykańskim przemysłem motoryzacyjnym. Najwyższy poziom ubóstwa w 2008 roku odnotowano w Detroit w stanie Michigan i w Cleveland w Ohio.

bEiatTjb

W latach 2000-2008 liczba żyjących w biedzie Amerykanów wzrosła o 15,4 procent czyli o 5,2 mln. osób. Przed końcem 2008 roku 39,1 mln. mieszkańców USA żyło w ubóstwie, które definiuje się jako dochody w wysokości do 22.834 dolarów rocznie na czteroosobową rodzinę.

Joanna Trzos (PAP)

tos/ jm/

bEiatTjC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)