Notowania

wiadomości
22.07.2011 03:28

USA: Najwięcej uczciwych mieszka w Chicago

Mieszkańcy Chicago wypadli najlepiej w teście uczciwości przeprowadzonym w 12 amerykańskich miastach przez Honest Tea - producenta butelkowanej mrożonej herbaty.

Podziel się
Dodaj komentarz

Mieszkańcy Chicago wypadli najlepiej w teście uczciwości przeprowadzonym w 12 amerykańskich miastach przez Honest Tea - producenta butelkowanej mrożonej herbaty.

Eksperyment pod nazwą "Uczciwe miasta" (Honest Cities) rozpoczęto 19 lipca. W ruchliwych punktach 12 największych miast USA ustawiono stoiska sprzedaży butelkowanej mrożonej herbaty. Bez sprzedawców, ale z informacją, że butelka kosztuje 1 dolara. Obok umieszczono pudełko, do którego ludzie mogli wrzucać pieniądze. Jednak to od nich zależało, czy to zrobią. Osoba, która tego nie zrobiła, nie ponosiła żadnych konsekwencji.

Najlepiej w tym eksperymencie wypadło Chicago. 99 proc. osób zapłaciło za napój. W Bostonie, Seattle i Dallas, miastach które uplasowały się na drugim miejscu, osiągnięto wynik 97 proc.

Najmniej uczciwi, podobnie jak w ub. roku, okazali się mieszkańcy Nowego Jorku. Tylko 87 proc. z nich zapłaciło za butelkę herbaty.

"Chcieliśmy sprawdzić uczciwość Amerykanów szczególnie w sytuacji, kiedy nikt na nich nie patrzy" - powiedział Seth Goldman, prezes zarządu firmy Honest Tea z siedzibą w Bethesda, w stanie Maryland. "Miło było zobaczyć, że w większości miast padł 90 procentowy wynik" - dodał.

Prawie 5 tys. dolarów zebranych w czasie eksperymentu firma przeznaczy na konto organizacji charytatywnej wybranej w internetowym głosowaniu.

W tym roku przebieg eksperymentu można było oglądać na żywo w internecie.

Z Chicago Joanna Trzos (PAP)

tos/ jm/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz