Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

USA: Napastnik na lotnisku w Los Angeles postrzelony i aresztowany

0
Podziel się:

Uzbrojony w karabin napastnik, który w piątek otworzył
ogień na lotnisku międzynarodowym w Los Angeles, został postrzelony w czasie interwencji policji i
przebywa w areszcie. Siedem osób zostało rannych - poinformowała policja. Stanu rannych nie
sprecyzowano.

bEsvujWZ

Uzbrojony w karabin napastnik, który w piątek otworzył ogień na lotnisku międzynarodowym w Los Angeles, został postrzelony w czasie interwencji policji i przebywa w areszcie. Siedem osób zostało rannych - poinformowała policja. Stanu rannych nie sprecyzowano.

Według policji i źródeł związkowych funkcjonariusz Agencji Bezpieczeństwa Transportu (TSA) został zastrzelony przez pasażera przy kontroli bezpieczeństwa.

"Trzech lub czterech innych agentów TSA odniosło obrażenia w strzelaninie" - twierdzi gazeta "Los Angeles Times", która także informowała o śmierci agenta.

bEsvujXb

Incydent wydarzył się ok. godz. 9.30 czasu lokalnego (17.30 czasu w Polsce). Mężczyzna, uzbrojony w karabin szturmowy i działający w pojedynkę, najpierw otworzył ogień do agenta TSA, a po przejściu przez bramkę kontrolną został postrzelony przez policjanta.

W związku z incydentem ewakuowano co najmniej jeden terminal lotniska, należącego do najbardziej ruchliwych na świecie. Pasażerowie mówili, że na lotnisku zapanował chaos. Na zewnątrz budynku zgromadziły się setki ludzi.

Amerykańska agencja ds. lotnictwa cywilnego USA (FAA) poinformowała, że wydano ogólnokrajowy zakaz startów samolotów lecących do Los Angeles. Niektórym samolotom znajdującym się już w powietrzu zezwolono jednak na lądowanie. Kontroler ruchu powietrznego na lotnisku w Los Angeles powiedział, że niektóre starty są realizowane.

Jeden ze świadków agencji AP relacjonował, że słyszał kilkanaście strzałów dobiegających z bramki bezpieczeństwa na terminalu 3. Na miejsce skierowano również jednostkę saperów.

bEsvujXh

O wydarzeniach w Los Angeles powiadomiony został prezydent Barack Obama - powiedział rzecznik Białego Domu Jay Carney. (PAP)

ksaj/ ro/

14952366 14952034 14952494

bEsvujXC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)