Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
usa
16.07.2009 06:05

USA: Niegroźna strzelanina nieopodal Kapitolu

Nieopodal Kapitolu, siedziby amerykańskiego Kongresu, doszło w środę po południu do strzelaniny, w wyniku której zginął 35-letni mężczyzna a dwóch policjantów zostało rannych - powiadomiła rzeczniczka policji na Kapitolu.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Nieopodal Kapitolu, siedziby amerykańskiego Kongresu, doszło w środę po południu do strzelaniny, w wyniku której zginął 35-letni mężczyzna a dwóch policjantów zostało rannych - powiadomiła rzeczniczka policji na Kapitolu. *

Incydent wywołał w Waszyngtonie chwilową panikę, a policja na krótko odcięła dostęp do części kompleksu kongresowego. Tego dnia odbywało się tam bowiem trzecie przesłuchanie kandydatki na członka Sądu Najwyższego Sonii Sotomayor.

Szybko okazało się, że incydent nie był wymierzony w bezpieczeństwo Kapitolu i nie stanowił dla niego zagrożenia.

Jak wyjaśniła rzeczniczka policji na Kapitolu sierżant Kimberly Schneider, kilka przecznic od siedziby Kongresu funkcjonariusze usiłowali zatrzymać na rutynową kontrolę kierowcę białego Mercedesa. Ten jednak zaczął uciekać, kierując się w stronę silnie strzeżonych okolic Kongresu. W jednej z ulic potrącił dwóch policjantów po czym uderzył w radiowóz. Następnie zaczął strzelać do sił porządkowych, na co policjanci także odpowiedzili ogniem. Rannego sprawcę incydentu przewieziono do szpitala, gdzie zmarł.(PAP)

gsi/

4420371 4420278

Tagi: usa, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz