Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

USA: Obama ma rozmawiać z doradcami nt. strzelaniny w Waszyngtonie

0
Podziel się:

Doradcy do spraw bezpieczeństwa narodowego przedstawią we wtorek
Barackowi Obamie szczegóły poniedziałkowej strzelaniny w dowództwie służby materiałowej marynarki
wojennej USA (NAVSEA) w Waszyngtonie - poinformował rzecznik Białego Domu Jay Carney.

bEsAnQuZ

Doradcy do spraw bezpieczeństwa narodowego przedstawią we wtorek Barackowi Obamie szczegóły poniedziałkowej strzelaniny w dowództwie służby materiałowej marynarki wojennej USA (NAVSEA) w Waszyngtonie - poinformował rzecznik Białego Domu Jay Carney.

Według niego rozmówcami prezydenta będą między innymi prokurator generalny Eric Holder i dyrektor FBI James Comey.

W ataku na NAVSEA, zlokalizowane w bazie Washington Navy Yard na terenie dawnej stoczni marynarki wojennej, zginęło 13 osób - w tym domniemany zabójca, 34-letni były wojskowy rezerwista Aaron Alexis, który w przeszłości dopuszczał się aktów przemocy i wykazywał problemy emocjonalne.

bEsAnQvb

Jako pracownik kontraktowy marynarki Alexis otrzymał prawo wchodzenia do bazy, mimo że dwukrotnie popadł w konflikt z prawem w sprawach związanych z bronią palną i w 2011 roku został wydalony z szeregów rezerwy marynarki wojennej za "uchybienia w zachowaniu".

Jak zaznaczył Carney, prezydenckie Biuro Zarządzania i Budżetu (OMB) bada kwestie dotyczące procedur bezpieczeństwa wobec urzędników i pracowników kontraktowych zatrudnionych w instytucjach federalnych.

"Pod kierownictwem prezydenta OMB sprawdza standardy dla pracowników kontraktowych i urzędników agencji federalnych" - powiedział Carney dziennikarzom na briefingu.

"Jest to sprawa, o której prezydent sądzi i sądził, że zasługuje na przejrzenie" - dodał rzecznik, zaznaczając, iż nadzorujący działalność służb specjalnych Dyrektor Wywiadu Narodowego już wcześniej podjął analizowanie procedur bezpieczeństwa stosowanych wobec określonych rodzajów rządowych pracowników kontraktowych. (PAP)

bEsAnQvh

dmi/ mc/

14598427

bEsAnQvC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)