Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

USA: Obama spędzi nadchodzący weekend w Chicago

0
Podziel się

Prezydent USA Barack Obama odwiedzi w tym tygodniu rodzinne Chicago -
poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy Białego Domu. Obama wraz z rodziną spędzi tam weekend
połączony z obchodami Dnia Pamięci Narodowej (Memorial Day).

bEiOYgFx

Prezydent USA Barack Obama odwiedzi w tym tygodniu rodzinne Chicago - poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy Białego Domu. Obama wraz z rodziną spędzi tam weekend połączony z obchodami Dnia Pamięci Narodowej (Memorial Day).

Wizyty Obamy w rodzinnym mieście nie są częste. Od zaprzysiężenia na prezydenta USA 20 stycznia 2009 roku odwiedził je zaledwie trzy razy, z czego dwukrotnie bez rodziny.

Obamowie do Chicago przylecą w czwartek. W poniedziałek prezydent weźmie udział w uroczystościach na cmentarzu imienia Abrahama Lincolna w Elwood, położonym 80 km na południowy-zachód od Wietrznego Miasta.

bEiOYgFz

W ubiegłym roku Obama, podobnie jak większość amerykańskich prezydentów, oddał hołd żołnierzom poległym w walce na cmentarzu wojskowym Arlington w stanie Wirginia.

Po przeprowadzce do Białego Domu Obamowie wrócili do swojego domu w Kenwood na południu Chicago w lutym 2009 r., by spędzić tam walentynkowy weekend. Później prezydent, już bez rodziny, pojawił się w Wietrznym Mieście jeszcze dwa razy. W czerwcu ub.r. na konferencji Amerykańskiego Stowarzyszenia Lekarzy promował reformę systemu ubezpieczeń medycznych, a w lipcu wspierał swoją obecnością kampanię wyborczą demokratycznych polityków.

Pierwsza Dama Michelle Obama powiedziała, że jednym z powodów rzadkich wizyt w Chicago jest wyjątkowo napięty rozkład zajęć ich dwóch córek. Żona prezydenta zwróciła uwagę także na paraliż komunikacyjny, który towarzyszy prezydenckim wizytom.

"Ostatnim razem zamknęliśmy Lake Shore Drive (położona na jeziorem Michigan droga szybkiego ruchu w śródmieściu Chicago - przyp. red.) i całą naszą dzielnicę" - przypomniała Michelle Obama.

bEiOYgFF

Joanna Trzos (PAP)

tos/ gsi/

bEiOYgGa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)