Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

USA: Obama: system bezpieczeństwa zawiódł w sposób "całkowicie niedopuszczalny"

0
Podziel się

Prezydent Barack Obama oświadczył we wtorek, że środki
bezpieczeństwa w komunikacji lotniczej zawiodły w sposób "systemowy i całkowicie niedopuszczalny",
co umożliwiło podjęcie nieudanej próby zamachu na amerykański samolot.

bEiSQNhN

Prezydent Barack Obama oświadczył we wtorek, że środki bezpieczeństwa w komunikacji lotniczej zawiodły w sposób "systemowy i całkowicie niedopuszczalny", co umożliwiło podjęcie nieudanej próby zamachu na amerykański samolot.

W oświadczeniu przekazanym z Hawajów, gdzie spędza urlop, Obama podkreślił, że władze federalne muszą "działać szybko" aby usunąć słabe punkty systemu bezpieczeństwa kraju.

Prezydent zauważył, że amerykańskie służby wywiadowcze otrzymały kilka tygodni temu ostrzeżenie o możliwości zamachu, jednak nie podzieliły się tą informacją w sposób wystarczający.

bEiSQNhP

"Kiedy nasz rząd posiada informacje o znanym ekstremiście i ta informacja nie jest udostępniana i nie podejmuje się odpowiednich działań co w rezultacie powoduje, że ekstremista wsiada do samolotu z niebezpiecznymi materiałami wybuchowymi, które mogły kosztować życie 300 osób, jest to awaria całego systemu. Uważam to za całkowicie niedopuszczalne" - powiedział Obama.

23-letni Nigeryjczyk Umar Faruk Abdulmutallab, który w ub. piątek usiłował zdetonować ładunek wybuchowy na pokładzie samolotu linii Northwest lecącego z Amsterdamu do Detroit, przeszedł bez zatrzymywania przez bramki standardowych wykrywaczy metalu w Lagos i Amsterdamie.

Reuter podkreśla, że władze amerykańskie badają obecnie wszystkie okoliczności próby zamachu i starają się odeprzeć zarzuty, iż reakcja administracji Obamy na incydent była spóźniona i niewystarczająca. (PAP)

jm/

bEiSQNhV

5391614,5391588

bEiSQNiq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)