Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
usa
13.01.2007 09:27

USA: Odwołano ostrzeżenie przed tsunami na Hawajach i Alasce

(informacja o odwołaniu groźby tsunami w dwu rejonach)

Podziel się
Dodaj komentarz

*(informacja o odwołaniu groźby tsunami w dwu rejonach) *

13.1.Honolulu (PAP/AP,Kyodo) - Amerykański ośrodek sejsmologiczny w Honolulu, który ostrzegł w sobotę rano przed możliwością wystąpienia tsunami po trzęsieniu ziemi o sile 8,3 stopnia w skali Richtera na północnym Pacyfiku, w kilka godzin później odwołał alert dla rejonu Alaski i Hawajów.

W Honolulu w sobotę rano ostrzegano, że wysoka fala powstrząsowa może wystąpić zarówno w rejonie Hawajów, jak i wysp japońskich, Rosji oraz Alaski, gdzie najbardziej narażone miały być zachodnie Aleuty. Zagrożenie jednak okazało się mniejsze niż się obawiano - także w Japonii.

Japońska Agencja Meteorologiczna, po odnotowaniu w sobotę trzęsienia o sile 8,3 stopnia w rejonie, wydała rano ostrzeżenie przed falą tsunami dla wybrzeża Japonii. Przewidywano wystąpienie tsunami o wysokości około metra. Lokalne władze poleciły mieszkańcom północnych i wschodnich wybrzeży wyspy Hokkaido ewakuować się na wyżej położone tereny. Jak do tej pory zanotowano jedynie wzrost wysokości fali morskiej o około 30 centymetrów. (PAP)

hb/ hes/ 0704,0752,0705,0722 ,0941,0956

Tagi: usa, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz