Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

USA: Pentagon: trwa przegrupowanie sił w rejonie Libii

0
Podziel się

Stany Zjednoczone dokonują przegrupowania swych sił morskich i
lotniczych w rejonie Libii w sytuacji, gdy nasilają się międzynarodowe żądania ustąpienia
libijskiego przywódcy Muammara Kadafiego - poinformował w poniedziałek Pentagon.

bEisTdgB

Stany Zjednoczone dokonują przegrupowania swych sił morskich i lotniczych w rejonie Libii w sytuacji, gdy nasilają się międzynarodowe żądania ustąpienia libijskiego przywódcy Muammara Kadafiego - poinformował w poniedziałek Pentagon.

"Mamy pracujących planistów oraz różne plany rozmieszczenia i uważam, że mogę bezpiecznie powiedzieć, iż w ramach tego dokonujemy przegrupowania sił, by były one zdolne okazać elastyczność, gdy tylko decyzje zostaną podjęte, by były zdolne zapewnić opcje i elastyczność" - powiedział rzecznik ministerstwa obrony, pułkownik David Lapan.

"Jesteśmy wciąż w tej fazie planowania i przygotowań na wypadek, gdyby wezwano nas do którejkolwiek z tego rodzaju misji, czy to humanitarnej, czy też innej" - dodał rzecznik.

bEisTdgD

Lapan odmówił podania szczegółów na temat tego, jakie okręty lub jednostki są przemieszczane i jak amerykańscy dowódcy planują ich użyć. "Żadnych decyzji jeszcze nie podjęto" - zaznaczył.

Jak oświadczył, USA mają dwa lotniskowce w strefie odpowiedzialności regionalnego dowództwa, która obejmuje także Morze Arabskie i Zatokę Perską, ale żaden taki okręt nie znajduje się obecnie na Morzu Śródziemnym. (PAP)

dmi/ mc/

8442160

bEisTdhe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)