Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

USA: Prezydent Obama chwali grecki rząd za reformy

0
Podziel się

Podczas czwartkowego spotkania w Białym Domu z premierem Grecji
Antonisem Samarasem, prezydent Barack Obama chwalił rząd w Atenach za realizację śmiałych reform,
których celem jest wyjście tego kraju z głębokiego kryzysu finansowego.

bEpZVmFx

Podczas czwartkowego spotkania w Białym Domu z premierem Grecji Antonisem Samarasem, prezydent Barack Obama chwalił rząd w Atenach za realizację śmiałych reform, których celem jest wyjście tego kraju z głębokiego kryzysu finansowego.

Obama wskazał jednak, że oszczędzanie nie może być jedyną strategią na wyjście z kryzysu. Konieczna jest, jak podkreślił, także walka z recesją, w której Grecja pogrążona jest już szósty rok z rzędu.

"Historia pokazała, że kraje, które stawiają na wzrost gospodarczy i zwiększanie zatrudnienia szybciej wychodzą z długów" - powiedział prezydent USA. Zapewnił także, że USA w pełni popierają Grecję w tym "trudnym procesie". "Chcemy, żeby Grecy zobaczyli w końcu światełko w tunelu" - stwierdził Obama.

bEpZVmFz

Antonis Samaras powiedział, że jego rodacy dokonali ogromnych poświęceń, które - jak podkreślił - nie będą daremne. Zapewnił, że rząd w Atenach zrobi wszystko, aby zreformować struktury kraju. Stwierdził, że także dla niego ma ogromne znaczenie ożywienie gospodarki, a przede wszystkim tworzenie nowych miejsc pracy, zwłaszcza dla ludzi młodych.

W czwartek grecki urząd statystyczny podał, że w maju bezrobocie wzrosło w Grecji do bezprecedensowo wysokiego poziomu - 27,6 proc. Najwięcej bezrobotnych jest wśród ludzi młodych i sięga w tej grupie blisko 65 proc. (PAP)

14350312

bEpZVmGa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)