Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

USA: Prezydent Obama podpisał ustawę budżetową

0
Podziel się:

TASS) - Prezydent Barack Obama podpisał budżet państwa na lata
2014 i 2015, opierający się na ponadpartyjnym porozumieniu budżetowym, które łagodzi zaplanowane
wcześniej automatyczne cięcia - poinformował w czwartek Biały Dom.

bEsgMeHV

*TASS) - Prezydent Barack Obama podpisał budżet państwa na lata 2014 i 2015, opierający się na ponadpartyjnym porozumieniu budżetowym, które łagodzi zaplanowane wcześniej automatyczne cięcia - poinformował w czwartek Biały Dom. *

Wcześniej porozumienie budżetowe zaakceptowały obie izby Kongresu USA.

Dzięki porozumieniu, które nie rozwiązuje problemu nadmiernego długu państwa, USA unikną kolejnego kryzysu budżetowego po tym, który w październiku na 16 dni sparaliżował pracę rządu i spowodował odesłanie na urlopy setek tysięcy pracowników federalnych.

bEsgMeHX

Przyjęta 17 października ustawa kończąca ówczesny paraliż zapewniała finansowanie rządu tylko do 15 stycznia. Uniknięcie powtórzenia tego kryzysu było priorytetem obu partii politycznych w Kongresie.

Ponadpartyjne porozumienie (osiągnięte przez szefów komisji budżetowych Izby i Senatu - republikańskiego kongresmena Paula Ryana oraz demokratyczną senator Patty Murray) zakłada złagodzenie zaplanowanych wcześniej automatycznych cięć (tzw. sekwestracji).

Cięcia będą mniejsze o 63 mld dolarów w ciągu najbliższych dwóch lat w różnych programach federalnych, w tym w budżecie Pentagonu. Zamiast nich, porozumienie zakłada inne oszczędności w rozmaitych programach federalnych na kwotę 85 mld dol. w ciągu 10 lat. Niemniej jednak w 2014 roku deficyt wzrośnie o 23,2 mld dol. (PAP)

bEsgMeId

15375260 15375268 arch.

bEsgMeIy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)