Notowania

usa
25.12.2010 23:45

USA: Prezydent Obama potępił zamach w Pakistanie

Prezydent USA Barack Obama ostro potępił samobójczy zamach w międzynarodowym ośrodku pomocy żywnościowej w Pakistanie. "To afront dla narodu pakistańskiego i całej ludzkości" - napisał Obama w opublikowanym w sobotę oświadczeniu.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Prezydent USA Barack Obama ostro potępił samobójczy zamach w międzynarodowym ośrodku pomocy żywnościowej w Pakistanie. "To afront dla narodu pakistańskiego i całej ludzkości" - napisał Obama w opublikowanym w sobotę oświadczeniu. *

Obama, który spędza świąteczny urlop na Hawajach, podkreślił także, że USA pozostaną niezawodnym sojusznikiem Pakistanu i będą wspierać wysiłki władz tego kraju w walce z terroryzmem.

Zamachu w mieście Khar przy granicy afgańskiej dokonała w sobotę kobieta. Terrorystka-samobójczyni najpierw rzuciła w tłum zebrany przed punktem wydawania żywności dwa granaty, a następnie zdetonowała kamizelkę wyładowaną ładunkami wybuchowymi. Zginęło co najmniej 45 osób, a blisko 100 zostało rannych. Odpowiedzialność za zamach wzięli na siebie talibowie. (PAP)

sp/

7962697 7962721

Tagi: usa, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz