Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

USA przemieszcza okręty wojenne i samoloty bliżej Libii

0
Podziel się

Stany Zjednoczone zaczęły przemieszczać swoje okręty wojenne i
samoloty bliżej ogarniętej niepokojami Libii - podał Pentagon. Mogą one posłużyć w akcjach
humanitarnych i ratowniczych - powiedziała w poniedziałek sekretarz stanu USA Hillary Clinton.

bEiOUoUR

Stany Zjednoczone zaczęły przemieszczać swoje okręty wojenne i samoloty bliżej ogarniętej niepokojami Libii - podał Pentagon. Mogą one posłużyć w akcjach humanitarnych i ratowniczych - powiedziała w poniedziałek sekretarz stanu USA Hillary Clinton.

"Przemieszczamy okręty bliżej Libii na wypadek, gdyby były potrzebne" - ogłosił rzecznik Pentagonu płk David Lapan, dodając, że to samo dotyczy samolotów.

Szefowa dyplomacji Clinton zastrzegła jednak, że "obecnie nie odbywa się żadna operacja wojskowa z udziałem amerykańskich okrętów".

bEiOUoUT

Agencja Reuters zauważa, że decyzja resortu obrony USA najprawdopodobniej miała zasygnalizować libijskiemu przywódcy Muammarowi Kadafiemu, że ostrzejszym wypowiedziom USA pod jego adresem towarzyszą również bardziej zdecydowane działania.

Nie wiadomo dokładnie, jakimi okrętami dysponują USA na Morzu Śródziemnym. Wiadomo za to, że na Morzu Czerwonym i Arabskim znajdują się dwa amerykańskie lotniskowce.

USA mają pokaźną bazę wojskową w Neapolu, stanowiącą siedzibę ich wojsk w tym regionie, a także bazę w miejscowości Rota w Hiszpanii. (PAP)

akl/

bEiOUoUZ

8443792 8443943

bEiOUoVu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)