Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory w usa
12.04.2011 08:27

USA: Romney kandydatem do Białego Domu

Były gubernator stanu Massachusetts Mitt Romney ogłosił, że zamierza kandydować na prezydenta z ramienia Partii Republikańskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Były gubernator stanu Massachusetts Mitt Romney (na zdj.) ogłosił , że postanowił powołać tzw. komitet badawczy, który umożliwi mu rozpoczęcie zbierania funduszy i sformowanie sztabu wyborczego do walki o nominację kandydata na prezydenta z ramienia Partii Republikańskiej.

Romney dołączył w ten sposób do innego republikańskiego kandydata do Białego Domu, byłego gubernatora stanu Minnesota, Tima Pawlenty'ego, który ogłosił analogiczną decyzję 21 marca.

Staną oni do walki o nominację kandydata na prezydenta z ramienia swojej partii a zwycięzca rzuci wyzwanie obecnemu prezydentowi, demokracie Barackowi Obamie, który prawie na pewno będzie ubiegał się o drugą kadencję.

64-letni Romney, który ubiegał się już bez powodzenia o republikańską nominację kandydata na prezydenta w 2008 r., uważany jest obecnie za najpopularniejszego kandydata Republikanów. Jest powszechnie znany, dzięki swym kontaktom i powiązaniom ma duże możliwości pozyskiwania funduszy na kampanię wyborczą a sam dysponuje też dużymi środkami.

W krótkim oświadczeniu umieszczonym na swojej stronie internetowej, Romney powiedział, że polityka ekonomiczna Obamy poniosła fiasko ponieważ obecny prezydent nie rozumie w jaki sposób tworzone są miejsca pracy w realnym, a nie wyimaginowanym, świecie.

- _ Nadszedł czas abyśmy z powrotem umieścili Amerykę na kursie do wielkości, z wzrastającą gospodarką, dobrymi miejscami pracy i dyscypliną fiskalną w Waszyngtonie _ - powiedział Romney.

Wśród innych republikańskich polityków, którzy mogą rzucić wyzwanie Obamie, wymienia się byłego gubernatora stanu Arkansas Mike'a Huckabee i byłą gubernator Alaski Sarah Palin. Oboje nie ogłosili jeszcze swoich zamiarów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/181/t112053.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ameryce;grozi;chaos;przez;brak;budzetu,90,0,808282.html) Ameryce grozi chaos. Przez brak budżetu Jeżeli Demokraci i Republikanie nie dojdą do porozumienia, to w sobotę urzędy federalne zawieszą pracę.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/61/t110653.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/obama;na;kolejne;4;lata;start;juz;dzis,153,0,805785.html) Obama na kolejne 4 lata? Start już dziś Prezydent USA zainaugurował kampanię na rzecz swej reelekcji w wyborach w 2012 roku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/58/t136250.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/byl;ustami;obamy;pojdzie;do;facebooka,233,0,801769.html) Był ustami Obamy. Pójdzie do Facebooka? Firma, do której należy znany portal społecznościowy, chce zatrudnić byłego rzecznika Białego Domu.
Tagi: wybory w usa, mitt romney, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz