Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

USA: Schwarzenegger udał się do Rosji z misją handlową

0
Podziel się

Gubernator Kalifornii i były gwiazdor filmowy Arnold Schwarzenegger
udał się w sobotę do Rosji z delegacją czołowych biznesmenów branży informatycznej ze słynnej
Krzemowej Doliny.

bEgmTJLV

Gubernator Kalifornii i były gwiazdor filmowy Arnold Schwarzenegger udał się w sobotę do Rosji z delegacją czołowych biznesmenów branży informatycznej ze słynnej Krzemowej Doliny.

Jak poinformował urząd gubernatora, celem pięciodniowej wizyty ma być nawiązanie kontaktów z rosyjskimi przedsiębiorcami tej samej branży, którzy zamierzają stworzyć podobne "zagłębie" przemysłu informatycznego i najnowocześniejszych technologii w mieście Skołkowo.

Misja jest następstwem czerwcowego spotkania Schwarzeneggera z prezydentem Rosji Dmitrijem Miedwiediewem w Krzemowej Dolinie. Miedwiediew mówił wówczas o wysiłkach Rosji rozwoju najnowocześniejszych technologii.

bEgmTJLX

"Nikt nie nadaje się do pomocy w tej dziedzinie lepiej niż Kalifornia. Będziemy tam (w Rosji) pierwsi i zamierzamy być bardzo ofensywni" - powiedział Schwarzenegger dodając, że chodzi nie tylko o sprzedaż towarów i technologii, ale także o inwestycje.

Zdaniem gubernatora, wizyta może też stworzyć możliwości ekspansji firm kalifornijskich na rynki krajów Europy Wschodniej, zwłaszcza w dziedzinie technologii przyjaznych dla środowiska.

W skład delegacji wchodzą przedstawiciele takich gigantów jak Google Inc., Oracle Corp. i Microsoft Corp. a także firmy specjalizującej się w biotechnologii Amgen Inc. oraz producenta ogniw paliwowych Bloom Energy. (PAP)

jm/

bEgmTJMd

7405955

bEgmTJMy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)