Notowania

usa
04.11.2008 15:32

USA: Sekretarz bin Ladena skazany na dożywocie

Trybunał wojskowy w Guantanamo skazał w poniedziałek sekretarza Osamy bin Ladena ds. mediów na dożywocie. Wcześniej uznał go za winnego współpracy z Al-Kaidą, podżegania do zabójstwa i dostarczania pomocy materialnej terrorystom.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Trybunał wojskowy w Guantanamo skazał w poniedziałek sekretarza Osamy bin Ladena ds. mediów na dożywocie. Wcześniej uznał go za winnego współpracy z Al-Kaidą, podżegania do zabójstwa i dostarczania pomocy materialnej terrorystom. *

Jemeńczyk Ali Hamza Ahmed Sulajman al-Bahlul jest drugim więźniem z Guantanamo, który został osądzony przez trybunał wojskowy. W sierpniu bieżącego roku na ponad pięć lat pozbawienia wolności skazany został pierwszy przetrzymywany tam więzień - kierowca Osamy bin Ladena Salim Hamdan.

Po ogłoszeniu wyroku al-Bahlul przerwał milczenie i wygłosił przemówienie, w którym wychwalał bin Ladena i zapowiedział, że jego skazanie wzmocni Al-Kaidę w walce przeciwko USA.

Al-Bahlul oskarżony był między innymi o opracowywanie materiałów rekrutacyjnych Al-Kaidy, w tym wideo gloryfikującego atak z 2000 roku na okręt USS Cole, przygotowanie nagranego na wideo testamentu przywódcy zamachowców z 11 września 2001 Mohameda Atty i obsługę sprzętu komunikacyjnego Osamy bin Ladena. (PAP)

keb/ mc/

0020 arch.

Tagi: usa, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz