Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

USA: Senatorowie przygotują ostateczny projekt reformy Wall Street

0
Podziel się

Dwunastu amerykańskich senatorów powołano we wtorek do komisji,
która ma sfinalizować znaczne zmiany w systemie regulacji finansowych. W skład tego gremium wszedł
m.in. przewodniczący senackiej komisji ds. bankowości Christopher Dodd.

bEiARllx

Dwunastu amerykańskich senatorów powołano we wtorek do komisji, która ma sfinalizować znaczne zmiany w systemie regulacji finansowych. W skład tego gremium wszedł m.in. przewodniczący senackiej komisji ds. bankowości Christopher Dodd.

Zadaniem dwunastu senatorów będzie ujednolicenie projektów ustaw o reformie Wall Street - senackiego, przyjętego w zeszłym tygodniu i projektu Izby Reprezentantów, uchwalonego w grudniu zeszłego roku. W komisji jest siedmiu senatorów demokratycznych i pięciu republikańskich.

Ostateczna wersja projektu zostanie przesłana do podpisu prezydentowi USA Barackowi Obamie, który wzywał do zaostrzenia przepisów giełdowych po kryzysie finansowym z lat 2007-2009.

bEiARllz

Reforma systemu finansowego ma zaostrzyć nadzór nad wielkimi bankami inwestycyjnymi i zwiększyć ochronę ich klientów. Przewiduje m.in. nowe sposoby oceny ryzyka, powołanie federalnej agencji chroniącej interesy klientów banków, nakazuje bankom posiadanie większego kapitału na wypadek nagłych strat, daje rządowi prawo do tymczasowego przejmowania bankrutujących banków i nakazuje jawność transakcji. (PAP)

az/ ap/

6304330 arch.

bEiARlma
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)