Notowania

usa
12.12.2007 07:51

USA: Strzelanina w Las Vegas - 6 uczniów rannych

Sześcioro uczniów szkoły średniej zostało postrzelonych w Las Vegas. Jeden jest w stanie krytycznym, drugi w stanie ciężkim.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

*Sześcioro uczniów szkoły średniej zostało postrzelonych w Las Vegas. Jeden jest w stanie krytycznym, drugi w stanie ciężkim. *
Strzały oddano we wtorek podczas popołudniowego powrotu ze szkoły w chwili, gdy piątka nastoletnich chłopców i dziewczyna wychodziła ze szkolnego autobusu.

Prawdopodobnie napastnik czekał tam na nich, by wyrównać wcześniejsze porachunki, związane z rywalizacją o wdzięki koleżanki. Mówi się też, że strzelanina może być wynikiem wojny młodocianych gangów.

Tego samego dnia rano, kilka godzin wcześniej, doszło do bójki na boisku jednej ze szkół w Las Vegas. Wezwana policja musiała odwieźć do aresztu trzech krewkich chłopaków, walczących o dziewczynę. Policja przypuszcza, że późniejsza strzelanina ma bezpośredni związek z tym zajściem, być może była odwetem za poranne starcie.

Na szóstkę jadącą autobusem czekało dwóch napastników, którzy oddali do wychodzących w sumie prawdopodobnie kilkanaście strzałów. Z sześciorga rannych jeden osiemnastolatek jest w stanie krytycznym, a drugi, w tym samym wieku, jest w stanie ciężkim. Życiu pozostałej czwórki nic nie zagraża, wg niektórych doniesień, po kilku godzinach zwolniono ich nawet ze szpitala do domów.

Policja zatrzymała popołudniu pięć - sześć osób w celu przesłuchania, ale prawdopodobnie nie ma wśród nich żadnego z dwóch napastników. Mimo relacji naocznych świadków, policja nie wie o nich nic poza tym, że byli płci męskiej.

Strzelanina w Las Vegas nastąpiła wkrótce po dwóch innych, tragiczniejszych od niej wydarzeniach związanych z użyciem broni palnej przez młode osoby.

Kilka dni temu w Colorado na terenie kościelnym 24-letni mężczyzna zabił cztery osoby, a następnie popełnił samobójstwo. W ubiegłym tygodniu w centrum handlowym w Omaha w stanie Nebraska 19-latek zastrzelił osiem osób, a następnie siebie.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz